A modern tudomány, ahogy a Koránban és a Szunnában kinyilatkoztatva találjuk

A modern tudomány, ahogy a Koránban és a Szunnában kinyilatkoztatva találjuk

A modern tudomány, ahogy a Koránban és a Szunnában kinyilatkoztatva találjuk

العلم الحديث في ضوء القرآن الكريم والسنة النبوية المطهرة باللغة المجرية (الهنغارية)

 

 

Készítette:

Dr. Itidal Albanawi

إعتدال البناوي

 

 

Fordította:

European Islamic Research Center (EIRC)

المركز الأوروبي للدراسات الإسلامية

& Júlia Gabriel

Ellenőrizte:

Gharabli Gabriella

 

WWW.ISLAMLAND.COM

 

Tartalom

Előszó

Bevezetés

Példa a tudományos csodára a mezőgazdaság területén

  1. A búza tárolása kalászban

Példák a tudományos csodákra a földrajz területén

  1. A legalacsonyabb terület a Földön
  2. A hegyek formájukat és funkciójukat tekintve ékek

Példák a tudományos csodákra az oceanográfia területén

  1. A mély tengerek tulajdonságai
  2. A két tenger találkozása
  1. Torkolatok

Példák a tudományos csodákra a csillagászat terén

  1. A Nap égő lámpa, a Hold visszatükröződött fény
  2. Hogyan küldi vissza az ég a dolgokat
  3. A visszahúzódó és eltűnő csillagok
  4. A mellkas összehúzódása a légkör felső rétegeiben

Példák az orvostudomány területéről

  1. A sertéshús tilalma
  2. A test vészjelzése
  3. Fájdalomérzet
  4. A primitív csík (őscsík vagy ősbarázda)
  5. Fekete mag: gyógyír minden betegségre
  6. A homloklebeny
  7. Nemi úton terjedő betegségek: a promiszkuitás velejárója
  8. Karantén: egy prófétai találmány
  9. A test ízületeinek anatómiája
  10. Az embrió fejlődési szakaszai

Összegzés

 

 

Allah, Ar-Rahmán (Könyörületes) és

Ar-Rahím (Irgalmas) Nevében

 

Dicsőség Allahnak, a világok Urának, és béke és áldások Prófétánkon, Mohameden, családján és társain!

 

Előszó

Mit értünk a „tudományos jelek” alatt?

A tudományos jelek a Dicsőséges Koránban (Allah Könyvében) és a tiszta Szunnában (Mohamed Próféta hagyományában) található jelek egyik fajtája. A jelek közé a következők tartoznak:

  1. nyelvi és retorikai jelek
  2. történelmi jelek
  3. jogtudományi jelek
  4. tudományos jelek

A Koránban és a Szunnában található tudományos jeleket tudományos szempontból értelmezték. Hangsúlyozzák azokat a bizonyított tudományos tényeket, amelyeket a Korán és a Szunna említ, azonban amelyek ismeretlenek voltak a Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) idejében. Így nyilvánvalóvá válik, hogy a Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) hitelesen közvetítette a muszlimoknak, amit Allah (a Magasztos és Dicsőséges) kinyilatkoztatott neki.

 

 

Bevezetés

A számos tudományos jel vizsgálatakor, amelyek a Koránban és a Szunnában jelen vannak, azt találjuk, hogy e két forrás tökéletes pontossággal írja le a tudományos tényeket. Amikor a Korán egy tudományos tényre utal, ezt messzemenő pontossággal teszi, de anélkül, hogy hosszas részletekbe bocsátkozna.

A Korán több mint 1000 olyan verset tartalmaz, amely tudományos témával foglalkoznak, és amelyeket a modern tudomány igazolt. Néhány vers ezek közül „A modern tudomány, ahogy a Koránban és a Szunnában kinyilatkoztatva találjukˮ, című könyv tárgyának tudományos anyagát képviseli, amely figyelembe veszi azt a tényt is, hogy a Nemes Korán több mint 14 évszázaddal ezelőtt lett kinyilatkoztatva. Ami a Szunnát illeti, ez Mohamed Próféta mondásait és tetteit tartalmazza, és ez is tartalmaz tudományos tényeket a Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) tisztán vallási tanításai között.

Felteszünk akkor egy kérdést: ki tanította ennek a Prófétának (Allah békéje és áldásai legyenek vele) mindezeket a tudományos tényeket, mikor ő írástudatlan volt, egy primitív társadalomban élt, és abban az időben az egész emberiségnek nem volt semmiféle fogalma ezekről a tudományos tényekről? A válasz az, hogy Isten (Allah) Maga, Magasztaltassék volt az, Aki kinyilatkoztatta a Nemes Koránt Mohamed Prófétának (Allah békéje és áldásai legyenek vele). Ő az, Aki a Prófétának adta ezt az egész bölcsességet, amely gazdagon tartalmaz tudományos tényeket az alátámasztására.

Összefoglalásként, „A modern tudomány, ahogy a Koránban és a Szunnában kinyilatkoztatva találjukˮ, néhány olyan jellel foglalkozik, amelyek a Koránban és a Szunnában találhatóak. Ezek a tények nem ellenkeznek azzal, amit a modern tudomány bizonyított. A könyv bemutatja a különböző tudományos területek széles skáláját és messzemenő pontossággal leírja a tudományos tényeket, amelyek valójában mind azt bizonyítják, hogy Mohamed Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) az Isteni kinyilatkoztatással volt kapcsolatban, és a Föld és az Egek Teremtője tanította.

 

 

 

 

 

Példa a tudományos csodára a mezőgazdaság területén

A búza tárolása kalászban

 

 

 

A Mindenható Allah azt mondja:

„»József, te igaz! Adj tanácsot nekünk hét kövér tehénről, amelyeket felfal hét sovány és hét zöld kalászról és hét másikról, (amelyek) szárazak! Talán úgy térhetek vissza az emberekhez, hogy azok tudni fognak.«  (József) mondta: »Hét évig vetni fogtok a szokásnak megfelelően, és amit learattok, azt hagyjátok meg a kalászában, kivéve egy keveset, amiből ehettek. Majd ezután hét kemény év jön, amelyek felfalják azt, amit előkészítettetek ezek számára, kivéve egy keveset, amit őriztetek. Majd ezt követően jön egy év, amelyben az emberek esőhöz jutnak és abban préselni fognak.«” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 12:46-49]

 

Tudományos tény

A búza és más gabona kalászban való tárolása a megőrzésének alapvető módszere. Dr. Abdul Majid Balabid és a kollegái a Rabati Egyetemen, Marokkóban kutatást végeztek a kalászon hagyott búzaszemekről és más búzaszemekről két éven át. Az első eredmények megmutatták, hogy a kalászban tárolt búzaszemek nem változtak, és 100%-ig életképesek voltak annak ellenére, hogy a tárolóépületben a hőmérséklet és a nedvesség nem változott.  A tudósok azt is megállapították, hogy a kalászon hagyott szemek nagy mennyiségű vizet vesztettek és szárazabbak lettek, mint azok, amelyeket nem a kalászon tároltak. A nem kalászon hagyott szemek súlyának 20,3%-a víz volt. Ez hatással van növekedési képességükre egész egyszerűen azért, mert a víz sérülékenyebbé teszi őket a penésszel és a betegségekkel szemben. A kutatók ezek után összehasonlították a különböző módon tárolt szemek növekedési hányadát. Azt fedezték fel, hogy a kalászban tartottak nagyobb hányada növekedett. Majd megmérték a fehérje- és cukorszintet. Egy évi tárolás után a kalász nélkül tárolt gabonának a 20%-a elveszett, majd további 32%-ot vesztett két évi tárolás után. A kalászban tárolt gabonából azonban nem veszett el semmi.

 

Tudományos csoda

Két tudományos megfigyelést lehet tenni ezekkel a versekkel kapcsolatban:

  1. A gabona kalászban való tárolása a legjobb módszer a megőrzésére. Ezt tette József Próféta (béke legyen vele) Allah útmutatására. Történelmi tény, hogy ez a módszer korábban ismeretlen volt, és az ókori egyiptomiak eltávolították a búzaszemeket a kalászról.
  2. A búzaszemeknek tizenöt évig kellett életképesnek lenniük. Ezt úgy számították ki, hogy az emberek parancsba kapták, hogy hét évig termesszenek több búzát, mint amennyit elfogyasztanak, majd következett hét nehézséggel teli év, amelyet még egy év követett (összesen tizenöt). A kutatás bizonyítja, hogy a búzaszemek megőrzik képességüket a növekedésre tizenöt évig.

 

 

 

 

 

Példák a tudományos csodákra

a földrajz területén

A legalacsonyabb terület a Földön

 

A Mindenható Allah azt mondja:

„Alif-lám-mím. Győzelmet arattak a bizánciak (rómaiak) felett. A legközelebbi földön. De megveretésük után ők fognak győzedelmeskedni. Egy pár éven belül Allahé a döntő szó. Előbb is, és később is. És akkor örülnek majd a hívők. Allah segítségének. Azt segít Ő, akit akar. Ő a Hatalmas és a Megkönyörülő. Allah ígérete ez. Allah nem szegi meg az ígéretét. De a legtöbb ember nem fogja fel ésszel.”  [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 30:1-6]

 

Tudományos tény

 

A történelemkönyvekből megtanulhatjuk, hogy a perzsa és a bizánci birodalmak (ez utóbbi Kelet-Római Birodalomként volt ismert) harcoltak egymással egy Adhraat és Baszra közötti területen, a Holt-tenger közelében. A csata, amely Kr. u. 619-ben történt, a perzsák győzelmével végződött. A rómaiak súlyos csapást szenvedtek a csatában, és abban az időben mindenki azt gondolta, hogy birodalmuknak vége lesz. Meglepetés volt, mikor 627-ben újra összecsaptak Ninive környékén, ahol megverték a perzsákat, és sok területet elfoglaltak. Néhány hónappal később a bizánciak szerződést írtak alá a perzsákkal, amely szerint ők visszaadták a korábban elfoglalt területeket.  A földrajzi atlaszok megmutatják, hogy a legalacsonyabb hely a Föld felszínén a Holt-tenger környéke, amely 395 méterrel található a tengerszint alatt. A műholdas felvételek megerősítik ezt a tényt.

 

 

Tudományos csoda

Két csoda van ebben a versben:

  1. A Dicsőséges Korán jó hírt hoz a rómaiak győzelméről, amely háromtól kilenc évvel később fog bekövetkezni. Hét évvel később a Dicsőséges Korán próféciája megvalósult. Ez a római győzelem egybeesett a muszlimok győzelmével a Badri csatában. Az arab hitetlenek számára a rómaiak győzelme lehetetlennek tűnt, és kinevették a muszlimokat a Korán szavai miatt. Amikor azonban a prófécia megvalósult, csalódottak és megalázottak lettek.
  2. Ezek a versek említik azt a földrajzi tényt, amelyet abban az időben senki sem ismert. A versek szerint a rómaiak a legalacsonyabb földön veszítettek, amely a legközelebb volt az Arab félszigethez, és a legalacsonyabb hely a Földön; 1,312 láb (körülbelül 400) méter a tengerszint alatt. Az Encyclopaedia Britannica szerint a műholdfelvételek megmutatják, hogy valóban ez a legalacsonyabb hely a földön. A történelmi tények bizonyítják, hogy a csata a Föld legalacsonyabb helyén történt, a Holt-tenger közelében. Abban az időben lehetetlen volt bárki számára, hogy tudja, hogy ez a legalacsonyabb hely a Földön. Ez nem bizonyítja talán, hogy a Dicsőséges Korán Allah szava? A Mindenható Allah azt mondja:

„És mondd (Mohamed): Hála legyen Allahnak! Meg fogja mutatni nektek az Ő Jeleit és ti meg fogjátok ismerni azokat. A te Urad nem hanyag azzal szemben, amit ti tesztek.” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 27:93]

 

 

A hegyek formájukat és funkciójukat

tekintve ékek

A Mindenható Allah azt mondja:

„A hegyeket pedig ékekké (tettük) [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 78:7]

 

Tudományos tény

A korábbi időkben annyit lehetett tudni a hegyekről, hogy sziklás tömegek, amelyek kitüremkednek a földből. Ez a meghatározás volt érvényben egészen 1735-ig, amikor Pierre Bouguer észrevette, hogy a gravitáció az Andok hegységben jelentősen kisebb, mint ami várható lett volna, ha egyszerűen a Föld kérgének tetején mérték. Azt feltételezte, hogy a földkéreg alatt egy nagyobb anyagnak kell lennie, ami megmagyarázza a gravitációbeli eltérést.

A 19. század közepén George Everest ellentmondó eredményekre jutott, mikor a Himalája hegység gravitációját mérte két különböző helyen. Everest azonban nem tudta megmagyarázni a jelenséget, és „Indiai rejtélynek” nevezte. George Airy 1865-ben kijelentette, hogy a Földön minden hegylánc úszó kőzet a magma tengerében (olvadt kőzet a Föld kérge alatt), és ez az olvadt anyag sűrűbb, mint maguk a hegyek. Ennek eredményeként a hegyek belesüllyednek a sűrűbb anyagba, hogy megtartsák egyenességüket.

A geológusok felfedezték, hogy a Föld kérge egymáshoz kapcsolódó részekből állnak, amelyeket kontinentális lemeznek neveznek, és a nagy hegyek úsznak az olvadt anyag tengerén, amelyben a felszín alatt sűrűbb kőzet található. Azt is megerősítették, hogy a hegyeknek gyökerük van, ami miatt képesek egyenesen maradni és megerősítik a lemezeket a Földön. 1948-ban Van Anglin geológus Geomorfológia című könyvében kijelentette, hogy ma már nyilvánvalóan tudjuk, hogy minden hegynek van egy gyökere a föld felszíne alatt.

A hegyek funkciója, hogy stabilizálják a Föld kérgét. Ezt a tényt bizonyítja a Föld hidrosztatikus egyensúlya, amit az amerikai Clarence E. Dutton geológus illusztrációja mutat meg 1889-ből.  Ő azt mondta, hogy a föld kiemelkedéseinek vannak a magasságukhoz mérten arányos gyökerei is. Ezen túl, miután 1969-ben bebizonyosodott a kontinentális lemezek létezése, világossá vált, hogy a hegyek felelősek a Föld lemezei egyensúlyának fenntartásáért.

 

Tudományos csoda

Ezek a hegyekről szóló tények nem voltak ismertek a 19. század közepéig, pedig a Korán világosan kijelenti, hogy olyanok, mint az ékek, formájukat és funkciójukat tekintve. A fent említett vers által rajzolt képet nemrég erősítették meg. Az éknek két része van: az egyik a Föld felszíne felett, a másik alatta, és a funkciója az, hogy alátámassza, amit hozzá kötnek. Ehhez hasonló a hegyek két része: az egyik a Föld felszíne felett, a másik pedig a belsejében horgonyoz, és a magasságával arányos. A hegyek funkciója, hogy stabilizálják a Föld kérgének lemezeit és megakadályozzák, hogy elmozduljanak az alattuk lévő olvadt kőzettel együtt, ahogy a Szent Korán írja:

„Szilárdan rögzítetteket (hegyeket) vetett a földre, hogy az ne inogjon alattatok és folyókat és utakat. Talán így a helyes útra vezéreltettek.” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 16:15]

Így világos, hogy a Korán Allah, a hegyek és minden más Teremtőjének szava, Aki azt mondja:

„Vajon annak ne lenne tudomása mindenről, Aki teremtett? Ő a Kegyes és a Mindentudó.” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 67:14]

 

 

 

 

Példák a tudományos csodákra

az oceanográfia területén


A mély tengerek tulajdonságai

A Mindenható Allah azt mondja:

„Vagy olyanok, mint a sötétségek egy tengerben, amely végtelenül mély. Hullám borítja és fölötte újra hullám, afölött felhő, sötétségek egymás fölött. És ha valaki kinyújtja a kezét, alig látja azt (a kinyújtott kezet). Akinek Allah nem ad világosságot, annak nincs világossága.” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 24:40]

 

Tudományos tény

A műholdas képek megmutatják, hogy az óceánokat és a mély tengereket rendszeresen vastag kumulusz felhők takarják, amelyek a napfény nagy részét elfogják. Ezek a felhők visszatükrözik a legtöbb napsugarat, és megakadályozzák, hogy a fényük egy része elérje a Földet. A víz visszaveri a megmaradó fény egy részét, ami átjutott a Földre, és elnyeli a többit. A sötétség első szintje a 200 méteres mélységnél kezdődik, a teljes sötétség 1000 méter alatt áll be. Az első műszer, amivel megmérték, hogy milyen mélyre hatol be a fény, a Secchi korong volt. A tudósok megvizsgálták a 600-2700 méter mélységben élő halakat, amelyek fénylő szervekkel rendelkeztek, hogy lássanak a sötétben és el tudják kapni a prédájukat.

A 19. század végén az új fotoelektromos technológia alkalmazásával a tengerkutatók felfedezték az óceán mélyén lévő erős hullámzást. Ez két olyan víztömeg között történik, amelyek különböznek sűrűségben, hőmérsékletben és sodrásirányban. A mély víz sűrűbb és alacsonyabb hőmérsékletű, mint a felette lévő víz, ezért olyan hullámok jönnek létre ott, ahol a felette lévő vízzel találkozik, mint a víz felszínén, ahol a levegővel érintkezik.

Tudományos csoda

A korábbi generációk között sok babona terjed el a mély tengerekkel és óceánokkal kapcsolatban, mert nem volt róluk sok tudományos információ. Tudták, hogy az áramlatok és a szél hatással vannak a felszíni hullámokra, de semmiképpen nem tudták megfigyelni az óceán mélységét, és nem tudtak semmit a belső hullámokról.

A Korán a „feneketlen tenger” kifejezést használja, és említi, hogy a benne lévő sötétség rétegekből áll. A Korán korai kommentátorai úgy magyarázták, hogy a sötétség rétegei, amelyeket ez a vers említ, a felhők, a hullámok és a tenger mélysége sötétségei.

A sűrű felhők, amelyek a tengert fedik, visszatükrözik a nap fényének egy részét, és a tenger felszíne is visszatürközi. Majd a víz elnyeli a fény spektrumának hét színét egymás után, míg végül nem marad fény – az ember a saját kezét sem látja.

Emellett a „Hullám borítja és fölötte újra hullám, afölött felhő, sötétségek egymás fölött” felhívják a figyelmet arra, hogy léteznek olyan hullámok, amelyek nem azonosak az óceán felszínén lévőkkel. Az oceanográfusok nemrégiben felfedezték a belső hullámokat a víz két különböző rétege között, amelyre a Korán tizennégy évszázaddal ezelőtt utalt. Mohamed Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) nem tudhatta ezeket a tényeket mástól, csak Allahtól, a Magasztos Teremtőtől.

 

A két tenger találkozása

 

A Magasztos Allah azt mondja:

„Engedte a két tengert folyni, hogy találkozzanak. Ám közöttük akadály található, amelyen át nem léphetnek. Uratok melyik áldásos jótéteményét tagadjátok ti ketten (dzsinnek és emberek)? Kettejükből kerül elő a gyöngy és a korall.” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 55:19-22]

 

Tudományos tény

Azt a tényt, hogy a vizek különböző tulajdonságokkal rendelkeznek, egészen 1873-ig nem fedezték fel. A tengereknek azt a tulajdonságát, hogy együtt vannak, de nem keverednek egymással, csak nemrég fedezték fel az oceanográfusok.

A két víztömeg különböző tulajdonságú vizet tartalmaz, amelyek hőmérséklete, sűrűsége, sóssága, élővilága és oxigénmegkötő képessége eltér. A tengervíz gyorsan, nagy erővel mozog, ami logikusan azt feltételezné, hogy a vizek összekeverednek és egymásba folynak, azonban mindkét víztömeg megtartja tulajdonságait és jellemzőit. A dagály, az áramlatok, a hullámok és a hurrikánok szintén elvileg közre kell, hogy működjenek a tengervizek összekeveredésében. A valóság azonban az, hogy mindegyik víz megtartja saját tulajdonságait, mintha egy akadály lenne köztük. A „felszíni feszültség” nevű jelenség miatt a szomszédos vizek nem keverednek. A vizek sűrűsége közti különbség miatt a felszíni feszültség megakadályozza, hogy összekeveredjenek egymással, mintha egy vékony fal lenne közöttük. A két egymás melletti tenger víztömegeinek analízise megmutatta, hogy fizikai és kémiai tulajdonságaik is különböznek, és más élőlények élnek bennük. Ezt a jelenséget a pozitív és negatív töltetű ionok jelenléte magyarázza. Az egymás melletti hasonló töltésű ionok csoportjai taszítják egymást. Ez eredményezi a láthatatlan függőleges és vízszintes akadályokat az egymás melletti víztömegekben.

 

Tudományos csoda

A legérdekesebb az, hogy abban az időben, amikor az emberek nem ismerték a fizika vagy az oceanográfia felfedezéseit, a Korán kinyilatkoztatta ezeket. A modern technológia igazolta ezeket a különbségeket. A fejlett technológiával a tudósok megerősítették ennek az akadálynak a jelenlétét, míg korábban úgy magyarázták, hogy egy láthatatlan akadályról van szó Allah hatalmából. A Korán ezt a tényt régen kijelentette, hangsúlyozva, hogy a két tenger soha nem megy át egymás határán. Így mindig megtartják saját különálló tulajdonságaikat, mintha egy határvonal lenne köztük. A Korán verse a két szomszédos tenger említésekor, amelyek találkoznak, de megtartják sajátos összetételüket, azt is mondja, hogy mindkettőben található gyöngy és korall. A gyöngy és a korall csak sós vízben található, ezért a versek óceánokról vagy tengerekről szólnak, amelyek egy víztömegnek tűnnek, de valójában különböző tulajdonságú vizeket tartalmaz. Ez egy további bizonyítéka annak, hogy a Korán Allah szava.

 

Torkolatok

 

A Mindenható Allah azt mondja:

„És Ő az, Aki a két tengert fakasztotta. Az egyik édesen jóízű, a másik sósan keserű. Ám kettejük közé gátat tett és tilalmas tilalmat.” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 25:53]

 

Tudományos tény

Az első könyvet az oceanográfiáról a 18. században írták, és nagyon egyszerű információkat tartalmazott. A brit Challenger hajó 1872 és 1870 közti utazása volt a modern oceanográfia kezdete. Ezek után sok tudományos utat indítottak, hogy felfedezzék az óceánokat és tengereket. A 20. század végétől a műholdak és légi felvételek tovább segítették a kutatást.

A tengerek és folyók modern tanulmányozása megmutatta, hogy a víz három féle lehet: édes folyóvíz, sós tengervíz, és a sós- és édesvíz kombinációja a félig sós területen, amely a folyót a tengertől elválasztja, és amely határának mozgása a dagály és apály váltakozásától függ. A tudósok felfedezték, hogy ez egy különleges terület, amelynek tulajdonságai különböznek mind a tengertől, mind a folyótól. Egyfajta határterületnek tűnik, amely elválasztja a két vizet mindkettőnek lehetővé téve ezzel, hogy megtartsa saját jellemző tulajdonságait.

Ez az akadályszerű határ (a torkolat vize) a félig sós területen helyezkedik el:

  1. Megtartja mindkét víz, a tenger és a folyó vize sajátos tulajdonságait.
  2. Megakadályozza a kettő közti közvetlen kapcsolatot.
  3. Lelassítja a tenger és a folyóvíz keveredését, így mindkettő megtartja saját jellemzőit.

A három vizet (folyó, tenger és torkolat) a bennük élő organizmusok alapján kategorizálva a kutatók felfedezték, hogy vannak olyan lények, amelyek csak a folyók torkolatánál élnek, máshol nem. Ugyanezen okok miatt a két másik vízben élő teremtmények sem tudnak a folyó torkolatában élni, annak sajátos tulajdonságai miatt.

 

Tudományos csoda

Az arab „hidzsr” s ebben a Korán-versben „megállító elválasztást” jelent. Ugyanez a „hidzsr” szó jelöli a karantént, ahová senki nem mehet be és ahonnan senki nem jöhet ki. Ez a jellemzés nagyon hasonlít erre a különleges vízterületre, amely megállít minden keveredést a folyó és a tenger vizei között.

Az oceanográfia története megmutatja, hogy tizennégy évszázaddal ezelőtt semmilyen pontos információ nem létezett a folyók és tengerek vizeiről. A vizek folytonos mozgása ellenére a Korán teljes, pontos leírást ad a torkolati vízről, leírja megkülönböztető jegyeit, egy akadályhoz hasonlítja az édes folyóvíz és a sós tengervíz között. Egy határterület, amely saját megkülönböztető jegyekkel rendelkezik, és különbözik mind a tenger, mind a folyó vizétől sótartalmát, sűrűségét, hőmérsékletét, és még a benne lévő élőlényeket tekintve is. Ezek a lények meghalnának, ha más vízbe helyeznék őket.

 

 

 

 

Példák a tudományos csodákra a csillagászat terén

A Nap egy égő lámpa, a Hold

visszatükröződő fény

 

A Mindenható Allah azt mondja:

„Áldott legyen az, Aki nagy csillagokat rakott az égre és lámpásokat helyezett el benne, és Holdat, amely világít.” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 25:61]

„És közöttük fénnyé tette a Holdat és világító fáklyává a Napot.” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 71:16]

 

Tudományos tény

A Nap energiáját az égő hidrogén termeli, amely a fő alkotóeleme. A mélyében héliummá alakul, amely nagyon sűrű, nagy nyomású és hőmérséklete eléri a 15000000 Celsius fokot. Ez egy nukleáris reakció eredménye, amelynek során négy hidrogénatom fúziójából létrejön egy hélium atom. Ennek a reakciónak a leadott energiája elektro-magnetikus energia formájában felszabadul, és rövidhullámú, infravörös és ultraibolya sugarakra oszlik.

Ez azt jelenti, hogy a Nap belülről szerzi az energiáját egy természetes nukleáris reakció folytán hatalmas nyomás, hőség és sűrűség alatt, mint egy mega atomerőmű, fényt, meleget és energiát biztosítva a földnek.

A Nap egy csillag, egy fénylő égitest, míg a Hold egy bolygó – egy sötét égitest, amely a Napból kapott fényt tükrözi vissza, ahogy más természetes szatellitek (holdak) és bolygók esetében történik.

 

 

Tudományos csoda

Több mint tizennégy évszázaddal ezelőtt a Korán utalt a csillagok és a bolygók közötti különbségre, és ezt a Nap és a Hold különbségével példázta. A modern csillagászok ezt a tényt csak a teleszkóp feltalálása után fedezték fel, és miután fotometrikus és spektogram kutatást végeztek a csillagokon és bolygókon.

A Nap egy mega atomerőmű, amely az űrben mozog fényt, hőt és energiát biztosítva. Olyan, mint egy égő lámpa, míg a Hold egy bolygó, amely a Nap fényét veri vissza, és így világítja meg a Földet éjszaka.

Ezt a tényt írta le a két fent említett vers tizennégy évszázaddal ezelőtt. Hogyan tudott volna erről Mohamed Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele), ha nem a Magasztos Allah tudatta volna vele?

 

Hogyan küldi vissza az ég a dolgokat

 

A Magasztos Allah azt mondja:

„Az újra és újra (visszafordító) Égre.” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 86:11]

 

 

Mint ismeretes, a földet körülvevő atmoszféra rétegekből áll. Minden réteg fontos célt szolgál az élet védelmében. A kutatások kimutatták, hogy e rétegek funkciója anyagok vagy sugarak visszafordítása az univerzumba, vagy vissza le a földre.

  1. Az atmoszféra visszafordítja a vízpárát a Földre eső formájában.
  2. Az atmoszféra a meteorokat összetöri vagy visszafordítja az űrbe.
  3. Az atmoszféra visszafordítja az ártalmas sugárzást, amely megölné az élőlényeket, és eltávolítja ezeket a Földről.
  4. Az atmoszféra visszafordítja a rövid- és középhullámú rádióhullámokat a Föld irányába. Olyan, mint egy tükör, amely visszatükrözi a sugárzást és az elektromagnetikus hullámokat. Visszafordítja a televíziós- és vezeték nélküli hullámokat, miután az ionoszférán visszatükröződtek. Így működik a Földön a televízió- és rádióadók.
  5. Az atmoszféra visszafordítja a hőt; pajzsként működik a Nap hője ellen nappal, és éjjel megakadályozza a föld hővesztését. Ha ennek a rendszernek az egyensúlya felborul, az élet a földön lehetetlen lenne a nappali extrém forróság és éjjeli hideg miatt.

 

Tudományos csoda

A Korán verse utal az ég jellemző tulajdonságára, hogy visszafordítja a dolgokat. Korábban az emberek úgy gondolták, hogy ez a vers csak a víz esőben történő visszaküldéséről szólt, de a modern tudomány sok további magyarázatot adott a „visszafordít” szóra. Itt az „ég” az atmoszférára utal, ami körülveszi a Földet, és visszafordítja oda a hasznos dolgokat, miközben megakadályozza, hogy a káros dolgok elérjék. Így századokkal ezelőtt a Korán egy szóval számos olyan jelenséget leírt, amelyet nem fedeztek fel egészen a modern korig.

 

 

A visszahúzódó és eltűnő csillagok

 

A Mindenható Allah azt mondja:

„Nem! Esküszöm azokra a csillagokra, amelyek nappal eltűnnek és éjjel megjelennek! A könnyedén tovasietőkre és az elrejtőzőkre.” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 81:15-16]

 

Tudományos tény

A múlt század végén a csillagászok felfedezték a „fekete lyuk” nevű struktúrák jelenlétét. Karl Schwarzchild 1916-ban és Robert Oppenheimer 1934-ben végzett számításai bizonyították létezésüket. 1971 óta még többet fedeztek fel róluk, és ma a tudósok úgy gondolják, hogy galaxisunk (a Tejút) közepe is egy fekete lyuk. Olyan nagy a sűrűségük és intenzív a gravitációs erejük, hogy fekete területként látszanak az űrben.

  1. A nagy csillagok életének késői szakaszának tekintik őket.
  2. Tengelyük körül hatalmas sebességgel keringenek.
  3. Nagy a sűrűségük (tonnák milliói köbcentiméterenként).
  4. Szokatlan képességük, hogy mindent magukba olvasztanak, mint gázok, por, stb.
  5. Feketének nevezik őket, mert teljesen fénytelenek és sötétek (nem láthatóak), mivel a fénysugarak sem menekülhetnek meg gravitációs erejükből.

 

Tudományos csoda

Isten (Allah) egy bizonyos típusú csillagra esküszik, amelyet a következő meghatározott módon jellemez: az arab „alkhonnasz” (visszahúzódik) azt jelenti, hogy titokban eltűnik, miután látható volt. Az „aldzsawar” (kering) azt jelenti, hogy egy orbitális pályán halad. Intenzív gravitációs vonzása mindent magába szívja, ami körülötte van, ezért a Korán úgy utal a visszahúzódó „alkhonnasz” csillagokra, mint „eltüntetők”.

Ennek a kijelentésnek a fontosságát mutatja, hogy Allah esküszik a visszahúzódó csillagokra, amelyeket a fenti versek olyan módon jellemeznek, amely a fekete lyukakra emlékeztet. A fekete lyukak olyan csillagok, amelyek a pályájukon keringtek és életük végén eltűntek. Intenzív gravitációs vonzásuk mindent eltüntet körülöttük, ezért a Korán a visszahúzódó csillagokat „eltüntetőknek” (alkhonnasz) nevezi, amelyet szintén megerősít a tudományos leírás. Ez a pontos leírás határozott bizonyítéka annak, hogy a Korán Allah, a Teremtő szava.

 

A mellkas összehúzódása a légkör felső rétegeiben

 

A Mindenható Allah azt mondja:

„Akit Allah vezérelni akar, annak a keblét szélesre tárja az Iszlám számára. Akit viszont tévelygésbe akar vezetni, annak a keblét szűkké és szorossá teszi, mintha csak az égbe akarna felmászni…” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 6:125]

 

Tudományos tény

A légkör jellemzői 1648-ig ismeretlen volt, amikor is Pascal megerősítette, hogy a légnyomás csökken, ahogy egyre feljebb haladunk a tengerszint felett. Majd felfedezték, hogy a légkör alsó részén, ahol élünk, a levegő a legsűrűbb. A légtömeg 50%-a a föld felszíne és 20 ezer láb tengerszint feletti magasság között található, és 90% a földfelszín és 50 ezer láb tengerszint feletti magasság között van. A föld légköre függőleges irányban csökken, míg végül a levegő nagyon ritka lesz a légkör felső rétegeiben, majd teljesen eltűnik az űrben.

Az ember légző rendszere még működik 10000 és 25000 láb tengerszint feletti magasság között, bár nehézségekkel. Ha azonban valaki feljebb megy, a légnyomás drasztikus csökkenése és az oxigénhiány erős szorítást okoz a mellkasban és nehézlégzés alakul ki. A légző rendszer végül teljesen leáll, és ez halált okoz.

 

Tudományos csoda

Az atmoszféra sűrűségének és a légnyomásnak a váltakozásai ismeretlenek voltak abban az időben, amikor a Korán kinyilatkoztatásra került. Tehát nem lehetett tudni, hogy az oxigén csökken a magassággal, és hogy ennek hatására a légző rendszer keményebben dolgozik, hogy ellássa a testet a megfelelő mennyiségű oxigénnel.

A Korán verse világosan leírja, amit a modern tudomány csak az utóbbi időben fedezett fel. Lényeges megjegyezni, milyen pontos a „felmászni” kifejezés, amelyet Allah használ. Ez utal a nehéz felfelé haladásra, amely alatt a lélegzés egyre fájdalmasabbá válik. Ez is jelzi, hogy ezek a szavak valóban Allahtól származnak, Aki mindent Tud, és mindenről ismerete van.

Példák az orvostudomány területéről

A sertéshús tilalma

 

A Mindenható Allah azt mondja a Koránban:

„Nem találom abban, ami kinyilatkoztatott nekem, hogy bármi is tilalmas lenne az evő étkéül, kivéve a döglött állatot, vagy a kiontott vért, vagy a sertéshúst – ez tisztátalan…” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 6:145]

 

Tudományos tény

A mikroszkóp felfedezésével e bölcsességből valami nyilvánvalóvá vált. A Korán többek között megtiltotta: a döglött állatokat és a vért, amelyekben a baktériumok tenyésznek, és a sertéshúst, mivel a disznó teste a melegágya olyan halálos vírusoknak, amelyeket nem lehet eltávolítani a főzéssel vagy más tisztító eljárással. Vannak paraziták, baktériumok és vírusok a sertés testében, amelyek átkerülhetnek az emberek és állatok testébe. Ezek közül néhány csak a sertésre korlátozódik, mint a dizentéria balantidium, a trichinella spirálok, a solium taenia és a cístercosis. Mások az emberre és állatokra is veszélyes, mint az influenza, a buski fasciolopsis és az ascaris. A balantidial dizentériát a disznópásztorok és rokonaik is elkapják.

Azon állításokkal ellentétben, hogy a hús biztonságossá tehető a modern technika által, nyilvánvaló, hogy ahol sertést tartanak, a betegségek terjednek, még a magasan fejlett országokban is. A fertőzött hús fogyasztása trichinellózist okozhat. A nőstény gyűrűsféreg lerakja a lárváit a sertés beleiben, amelyeket azután a vér az izmokba szállít, ahol cisztákat formálnak, és azokban élnek. Mikor ezt a húst megeszik, a cisztákat elbontja a gyomorsav. A lárvák az emberi belekben élnek és szaporodnak tovább, majd bejutnak a véráramba egytől három héttel a fogyasztás után.

A dizentéria balantidium ugyanígy fertőzi meg az embert. Ez a féreg hét méter hosszúra is nőhet az emberi belekben, és ez a leghosszabb protozoa, amely az emberekben él. Gyorsan nő és károsítja a beleket.

A cysticercosis fertőzést a sertésben élő szalagféreg, a taenia solium okozza. Amikor az ember elfogyasztja a petéket tartalmazó húst, azok a gyomorban kikelnek, behatolnak a belekbe, a vérárammal utaznak, és cisztákat formálhatnak az izmokban, az agyban vagy a szemben. A test szinte bármely szervét megtámadhatják.

A taeniasis és a cysticercosis nagyon ritka a muszlim országokban, ahol a sertéshús tilos, és a taenia saginata (a marhahúsban található szalagféreg) sokkal kevésbé káros, és jól kezelhető gyógyszerekkel. A sertés az egyetlen, amely szinte minden fertőzést szállít, amely állatról emberre terjed. Nem olyan, mint a többi állat, amelyek csak egyet vagy kettőt terjesztenek ezekből a betegségekből.

 

Tudományos csoda

A sertéshús és zsír fogyasztásának tilalmát három helyen említi a Korán, mint tisztátalant. Mindig is ismert volt, hogy a disznók mocskos állatok, viselkedésüket és étkezési szokásaikat is tekintve. A ős kánaániták, egyiptomiak és görögök mítoszai szerint a disznók ölték meg isteneiket, és tisztátalannak ítélték őket. A zsidók és keresztények számára is tilalmas volt a sertéshús az Írásaik szerint, azonban nem mindannyian tartották be ezt a tilalmat.

A Korán kinyilatkoztatása idején csupán Allah tudta, hogy milyen sok betegség és rendellenesség tulajdonítható a disznóknak, amelyek közül számos ellenáll annak is, ha hosszú ideig magas hőmérsékleten, vagy más modern módszerekkel kezelik.

 

A test vészjelzése

 

Mohamed Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) azt mondta:

„A hívők példázata az egymás iránti szeretetükben, könyörületükben és együttérzésükben olyan, mint a test példázata: ha a test egy része panaszkodik (beteg), akkor a test többi része is együttérez vele álmatlansággal és lázzal.” (Muszlim)

 

Tudományos tény

A modern kutatás csodálatos dolgokat hozott felszínre az emberi test különböző részei közötti kommunikációról sérülés vagy betegség esetén, és ez vezetett az olyan stratégiák és funkcionális válaszok felfedezéséhez, amelyek akkor lépnek életbe, amikor a test egy része szenved. Ezek a válaszok a probléma természetétől függenek.

A fertőzés vagy sérülés után az érzékelő központok hamarosan kapcsolatba lépnek az agy hypotalamuszának figyelmeztető- és ellenőrző központjaival. Ezek ez után az agyalapi mirigyet és a belső elválasztású mirigyeket olyan hormonok kiválasztására serkentik, amelyek felkészítik az összes testrészt a veszélyeztetett segítségére, hogy az egész test minden energiájával a veszélyeztetett testrész megmentésén munkálkodik. A szív például gyorsabban ver, hogy több vér jusson a sérült részre. Ugyanakkor a sérült részen az erek összehúzódnak, míg a test többi részén kitágulnak, hogy oda küldjék a szükséges mennyiségű energiát, oxigént, antitesteket, hormonokat és aminosavakat a sérült részre, hogy segítsenek ellenállni a fertőzésnek és felgyorsítsák a gyógyulást. A test elkezdi felhasználni az elraktározott zsírt és fehérjét, hogy segítséget nyújtson a sérült résznek. Ez a mentő mechanizmus abbamarad, amint a sérülés vagy a betegség megszűnik és a fertőzött szövetek és sejtek meggyógyultak.

 

Tudományos csoda

A Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) ékesszóló leírása a fájó testről teljesen pontos, így nyilvánvaló, hogy nyelvészeti, retorikai és tudományos csodáról van szó. Képes volt leírni, hogy valójában mi történik az emberi testben műszerek segítsége nélkül. Ahogy a test minden része egymást hívja, hogy megmentse a sérült részt, a muszlimoknak ugyanígy kellene támogatniuk egymást szükség idején. Allah elküldte Küldöttét (Allah békéje és áldásai legyenek vele) útmutatással és az igazság vallásával, hogy nyilvánvalóvá tegye minden vallás felett, és Ő támogatta csodákkal és pontos leírással.

 

A fájdalomérzet

 

A Mindenható Allah azt mondja:

„Bizony azokat, akik hitetlenek a Mi Jeleinkkel szemben, a Tűzben fogjuk elégetni. És mindannyiszor, mikor a bőrük cserepesre égett, új bőrre cseréljük azokat, hogy újra megízlelhessék a büntetést. Allah bizony Hatalmas és Bölcs!” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 4:56]

A Tűz lakóiról a Mindenható Allah azt mondja:

„És fortyogó vízzel itatják, amely a beleit szétmarcangolja.” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 47:15]

 

Tudományos tény

A tudományos felfedezések kora előtt az volt az általános elképzelés, hogy az egész emberi test képes fájdalmat érezni. Csak amikor az idegvégződések szerepét a bőrben felfedezték, az emberek akkor ismerték meg az olyan idegvégződések létezését, amelyek az érzéseket az agyhoz közvetítik. A bőrt az érzékenységhez kötik, mert ez tartalmazza az idegvégződések többségét.

Dr. Head csoportosította a bőr érzékenységét. Eszerint két féle érzés létezik:

  1. Epikritikus, amely a gyenge változásokat érzékeli, mint például egy finom érintés vagy egy enyhe hőmérsékletváltozás.
  2. Protopathikus, amely a fájdalmat és a nagy hőmérsékletváltozásokat érzékeli.

Mindkét típus bizonyos idegsejteket használ, más receptorok mellett a környezeti változások érzékelésére. Ezeket a receptorokat négy fajtára lehet osztani:

  1. Exteroceptorok, amelyek az érzékelés és az érintés képességét biztosítják, ezek Meissner testeket és Merkel sejteket tartalmaznak.
  2. Krause végződés gumók, amelyek a hideget érzékelik.
  3. Ruffini testek, amelyek a hőt érzékelik.
  4. Idegvégződések, amelyek a fizikai fájdalom bármilyen érzését közvetítik. A bőrt tartják annak a testrésznek, amely a legtöbb olyan idegvégződést tartalmaz, amely a hőt és a fájdalmat közvetíti.

Az anatómusok bebizonyították, hogy az olyan emberek, akiknek a bőre teljesen megégett, nem éreznek fájdalmat, mert az idegvégződések károsodtak. Ez különbözik az olyan embertől, akinek másodfokú égési sérülése volt, mert ő súlyos fájdalmat fog érezni, mivel az ő idegvégződései nem károsodtak, hanem ellenkezőleg, felszínre kerültek.

Az anatómusok azt is bebizonyították, hogy a vékonybelekben nincsenek receptorok. A receptorok a hashártyában és a belek külső borításán találhatóak. Ez a terület tartalmazza a Pacini nevű kis testeket. A hashártya 20.400 köbcentiméter, amely megegyezik a bőr külső rétegével. A belek receptorai hasonlóak a bőréihez.

 

Tudományos csoda

  1. A Mindenható Allah elmagyarázza nekünk az első versben, hogy a bőr az a testrész, amely a büntetést fogja kapni, tehát létezik kapcsolat a bőr és a fájdalom érzete között. A vers azt is elmondja nekünk, hogy amikor a bőr megégett (a Tűzben), az ember már nem érzi a büntetés fájdalmát, ezért az égett bőre ki lesz cserélve egy friss új bőrre, ahol az idegvégződések megfelelően működnek, ezért közvetíteni tudják a fájdalomérzetet. Így az hitetlenül szenvedni fog Allah jelei meghazudtolása miatt. A modern tudomány megmutatja nekünk, hogy az idegvégződések többsége a bőrben található. A mikroszkóp felfedezése és az anatómia területén történt haladás előtt egy embernek sem volt tudomása arról a tudományos tényről, amelyet a Dicsőséges Korán mondott el tizennégy évszázaddal ezelőtt. Ez Allah csodája és hatalmas jele.
  2. A Korán a második versben megfenyegeti a hitetleneket, hogy a beleik fel lesznek vágva. A titkot e fenyegetés mögött csak nemrég oldották meg a tudósok, amikor felfedezték, hogy a beleknek nem árt a hőség. Ha azonban elvágják, akkor a forró víz kifolyik a hashártya és a belek közötti területre. Ez a hely rengeteg idegvégződést tartalmaz, amelyek közvetítik a fájdalomérzetet az agynak, és így az ember súlyos fájdalmat fog érezni.

Ezek a tények megmutatják a Dicsőséges Korán csodálatos tudományos természetét, amely ezeket a tényeket sokkal azelőtt mondta el az emberiségnek, hogy a modern tudomány képes lett volna megmagyarázni.

 

A primitív csík (őscsík vagy ősbarázda)

 

A Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) azt mondta:

„Ádám gyermekét teljes egészében elemészti a föld, kivéve a farkcsontot (adzsb adh-dhanb), mert abból lett teremtve, és abból lesz feltámasztva.” (Al-Bukhári)

 

 Tudományos tény

A farkcsont egy kis háromszög alakú csont a gerincoszlop végén, és általában négy összekapcsolt csigolyából áll. Ezt tartják a magzat megformálódása előtti, elsődleges formája tartójának. Miután az elsődleges forma eltűnik, csak egy kis mag marad belőle a farok csontban.

Amikor a sperma megtermékenyíti a petesejtet, a magzat kialakulása megkezdődik. A zigóta két sejtre oszlik, és mindegyik sejt még kettőre osztódik. A sejtosztódás és növekedés folytatódik, míg kialakul az embrionális lemez. A fogantatás utáni tizenötödik napon megjelenik az elsődleges forma az embrió hátsó részén, amelynek a végét primitív csomónak nevezik. Az elsődleges formából és a csomóból formálódnak a magzat szövetei és szervei.

Az ektoderma (külső réteg) lesz a bőr és a központi idegrendszer.  A mezoderma (középső réteg) válik az emésztőrendszerré, a csontváz körüli izmokká, szívvé, csontokká és a nemi- és kiválasztó szervekké (a húgyhólyag kivételével), a bőr alatti szövetekké, a nyirokrendszerré, az epévé és az agykéreggé. Az endoderma (belső réteg) lesz az emésztőrendszer szervei és borítása (mint a máj és a hasnyálmirigy), a légző rendszer, a húgyhólyag, a pajzsmirigy és a fülcsatorna.

Ez az időszak a negyedik hét elejétől a nyolcadik hét végéig tart. A magzat a primitív csík és csomóból való kialakulása és megformálódása után ezek a farok csont utolsó csigolyájába kerülnek, megőrizve saját jellemzőiket. Tehát az őscsík és a primitív csomó megőrződik a farok csontban. Hans Spemann német tudós kísérleteket végzett az őscsíkon és a primitív csomón, és megállapította, hogy ezek szervezik a magzat létrejöttét. „Elsődleges szervezőnek” nevezte ezeket, és 1953-ban Nobel díjat kapott felfedezéséért. Amikor Spemann összetörte az elsődleges szervezőt a kétéltűekben, azt találta, hogy az összetörés nem ártott neki. Későbbi kísértetében felforralta, ez ugyanilyen eredményhez vezetett.

2002-ben Dr. Othman Al-Jilani és Seikh Abdul-Madzsid Az-Zindani öt farkcsontot égettek el, míg pirosak, majd feketék lettek. Elvitték az elszenesedett darabokat egy jól ismert laboratóriumba analízisre, és ott azt találták, hogy csak az izom- szövet- és csontvelősejtek égtek meg, a farkcsont sejtjei nem változtak.

 

Tudományos csoda

Az előbb említett hadísz a következő tényeket tartalmazza:

  1. Az emberek a primitív csík és csomóból lettek teremtve.
  2. Ezek nem oszlanak el, nem lehet őket megsemmisíteni.
  3. A Feltámadás Napján belőlük lesznek az emberek újjáteremtve.

Mohamed Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) kijelentése a farkcsontról Tudományos csodák közé tartozik. Ő (Allah békéje és áldásai legyenek vele) kijelentette, hogy ez a kis csont az emberek eredete, és tartalmazza azt a magot, amelyből fel lesznek támasztva a Feltámadás Napján. Azt is említette, hogy ez a mag nem oszlik szét a Földben halál után.

 

Fekete mag: gyógyír minden betegségre

 

A Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) azt mondta:

„A fekete mag gyógyír mindenre, egyedül a halálra nem.” (Ibn Mádzsah)

 

Tudományos tény

Kétezer éve már, a fekete (köménymagot természetes gyógyító szerként alkalmazták sok közel- és távolkeleti országban. A fekete mag 40% kötött és 1,4% folyékony olajat tartalmaz. Ezen kívül körülbelül ötven aminosavat, fehérjét, kalciumot, vasat, nátriumot és káliumot is tartalmaz. Leghatékonyabb anyagai a thimoquinone, dithymoquinone, thymohydroquinone és a timol. A fekete mag szerepe az ember immunrendszerének erősítésében nem volt ismert 1986 előtt, amikor Dr. Ahmed El-Kadi és kollégái kutatások sorozatait folytatták az Egyesült Államokban. Ezek után sok tanulmányt végeztek különböző országokban. Dr. El-Kadi bebizonyította, hogy a fekete mag használata erősíti az immunrendszert, mert a T-asszisztens nyiroksejtek átlag 72% -ban megnövekedtek a visszatartó sejtekhez képest. Figyelemre méltó fejlődés volt a természetes falósejtek aktivitásában, ami 74% volt. A modern kutatások alátámasztották Dr. El-Kadi eredményeit. Az „Immunrendszer” orvosi folyóiratban (Immunity Medical Journal) 1995. augusztusi számában közölték az eredményeket a fekete mag külső nyiroksejtekre és a multi nucleus fehérvérsejtekre gyakorolt hatásairól. 2000 szeptemberében az „Immunrendszer” orvosi folyóirat ismét megjelentetett egy kutatást a fekete mag olaj hatásáról a cytomegalovírus megelőzéséről a laboratóriumi patkányoknál. A fekete mag olajat vírus elleni szerként tartják számon, és megfigyelték, hogy a betegségek korai stádiumában hatással van a természetes falósejtek és más módszerek aktivitására.

1999 októberében az európai „Rák (Cancer)” magazin publikált egy cikket a thymoquinone hatásáról a hasüregi rákban szenvedő patkányokra. 1998. májusban a „Rákellenes Kutatás Magazin (Anticancer Research Magazine)” kiadott egy cikket a feketemag kivonat rákos tumorok kezelésére történő használatáról. 2000 áprilisában az „Ethanol” orvosi magazin írt a feketemagból kivont ethanol immunrendszerre gyakorolt hatásáról és a mérgezésről. 1995 februárjában az „Orvosi Növények (Medicinal Plants)” magazin cikket jelentetett meg a feketemag olaj és a thymoquinone a fehérvérsejtekre gyakorolt hatásairól.

 

Tudományos csoda

A Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) elmondta nekünk, hogy a fekete magban gyógymód van minden betegségre. Az arab „sifa” (gyógyulás, gyógymód) nem határozott formában van jelen, ez azt jelenti, hogy nem meghatározott, nem teljes. Tehát azt mondhatjuk, hogy a fekete magban van valamilyen szer, ami minden betegség esetén hasznos. Tudományosan bizonyított, hogy az immunrendszer rendelkezik azzal a képességgel, hogy megküzdjön a betegségekkel, és olyan sejteket termel, amelyek megölik a vírusokat. Összefoglalhatjuk, hogy a feketemag részt vesz minden betegség meggyógyításában, mert erősíti az immunrendszert, amely elengedhetetlen a betegségek megelőzésénél és meggyógyításánál, és a vírusokkal való megküzdésben.

Így a Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) által említett tudományos tény világossá válik. Senki nem tudta, még kevésbé beszéltek erről 14 évszázaddal ezelőtt, a Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) kivételével. Milyen igazak Allah szavai, mikor azt mondja:

„Nem a (saját) vágya szerint beszél. Ez bizony nem más, mint sugallt Sugallat.”   [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 53:3-4]

 

 

A homloklebeny

 

A Mindenható Allah azt mondja:

„De nem! Ha nem hagyja abba, homlokánál fogva vonszoljuk el. Egy hazug, bűnös homloknál fogva.”  [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 96:15-16]   

 

Tudományos tény

Az emberi agy négy fő lebenyből ál: a homloklebeny, a nyakszirtlebeny, a halántéklebeny és a homloklebeny. Mindegyik saját külön funkcióval rendelkezik, ugyanakkor mind együttműködnek. A homloklebeny, amely a homlok mögött helyezkedik el, irányítja az emberi viselkedést a beszéd és a tettek ellenőrzése által, egy olyan központon keresztül, amely szavakat és tetteket tartalmaz. Ez felelős az akaratos cselekedetekért, a beszédért és a megértésért. Az agynak az a része, amelyet kéregnek neveznek, ebben a lebenyben képessé teszi az embereket az információ analizálására. Elraktározza a múltbeli információt a beszéd és a tettek szelektálásának folyamata és a viselkedés irányítása által a felfogó központ segítségével, amely ebben a lebenyben található. A homloklebeny kérgét lehet tehát az agy azon területének tekinteni, amely felelős a jó és rossz, az igazság és hazugság megkülönböztetéséért, vagyis ami az emberi viselkedést és személyiséget irányítja.

 

Tudományos csoda

A homlok szó arra a területre utal, amelyet a haj határol. Az idézett rész a „hazug, bűnös” jelzőket társítja az emberi test legnemesebb szervéhez. A vers mögött lévő titkot csak nemrég fejtették meg. A Korán a homlok területét említi, mint ami hazug és bűnös. Ez csupán erre a testrészre igaz, amely a viselkedést irányítja, a tettekért, amelyekért az ember el lesz számoltatva.

 

 

Nemi úton terjedő betegségek: a promiszkuitás velejárója

 

A Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) azt mondta:

„Az erkölcstelenség nem terjed el olyan mértékben, mikor nyíltan vállalják azt anélkül, hogy az olyan járványok és betegségek, amelyek nem voltak ismerve az őseik által, el ne terjednének az emberek között.” (Ibn Mádzsah)

Azt is mondta:

„Amikor a házasságtörés és a paráznaság szétterjed az emberek között, a halál terjed el közöttük.” (Malik)

 

Tudományos tény

Az utóbbi két évszázadban a mikrobiológusok olyan baktériumokat, mikrobákat és vírusokat fedeztek fel, amelyek csak tiltott szexuális tevékenységgel terjednek, mint a promiszkuitás, a homoszexualitás és a leszbikus kapcsolat. Minél elterjedtebb ez a perverzió a társadalomban, annál nagyobb mértékben jelentek meg a betegségek, mert a vírusok egyre ellenállóbbak lesznek a kezeléssel szemben. Az emberi test nem tudja felvenni velük a harcot a legyengült immunrendszer és a folyamatos mutációkon átesett betegséget okozó organizmusok miatt.

 

Tudományos csoda

Mohamed Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) említette, hogy a nemi úton terjedő betegségek akkor terjednek el, amikor a tiltott szexuális kapcsolatok elterjednek a társadalomban, és normálisként lesznek elfogadva. Sok társadalomban az emberek nyíltan elfogadják és hirdetik a prostitúciót, a paráznaságot, a házasságtörést és a homoszexualitást. Dr. C. B. Schofield a Nemi úton terjedő betegségek című könyvében írta, hogy a promiszkuitás társadalmi norma lett. Az emberek már nem szégyellik ezt a szexuális elhajlást, és a tömegmédia beprogramozta az emberek agyába, hogy a fiatal férfiaknak és nőknek nincs okuk szűznek maradni.

A meleg férfiak és leszbikus nők ma nyíltan beszélnek szexuális irányultságukról, és saját klubjaik, bárjaik, parkjaik és strandjaik vannak. Számtalan kiadvány és szórakoztató műsor hirdeti a prostitúciót és a homoszexualitást. Vannak olyan egyházak is, amelyek elfogadták a homoszexualitást és meleg házasságokat kötnek. Sok társadalom jogokat adott a melegeknek és megvédi ezeket a jogokat. Ennek eredményeképp számos nemi betegség terjedt el a világban. 1494-ben való megjelenése óta a szifilisz emberek millióinak az életét vette el és tette tönkre. A betegséget okozó vírus a mai napig mutálódik. A gonorrhea egy közönséges nemi betegség, amely emberek millióit teszi terméketlenné. És közismert, hogy az AIDS lerombolja az immunrendszert, gyakran fájdalmas szervleállást, majd halált okoz.

Ezek a betegségek Isten tanításától való tömeges elhajlás eredményei, pontosan, ahogy a Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) megjövendölte. Ez nem bizonyítja, hogy Mohamed (Allah békéje és áldásai legyenek vele) Allah prófétája volt?

 

Karantén: egy prófétai találmány

Mohamed Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) azt mondta:

„Ha halljátok, hogy egy földön kitört a pestis, ne menjetek oda; de ha azon a helyen tört ki, ahol ti vagytok, ne hagyjátok el azt a helyet.” (Al-Bukhári és Muszlim)

Azt is mondta:

„Aki elmenekül a pestistől, az olyan, mintha elmenekülne a csatamezőről; és aki türelemmel viseli, az a mártír jutalmát kapja.” (Ahmed)

 

Tudományos tény

A modern tudomány felfedezte, hogy a mikroorganizmusok hogyan sokszorozódnak, és hogyan okoznak betegségeket. A kutatók megerősítették, hogy azok az egészséges emberek, akik pestis közelében voltak, mikrobákat szállítanak akkor is, ha nem mutatják a betegség jeleit. Ezért veszélyt jelentenek, ha elmennek arról a helyről, mert elvihetik a betegséget máshová.

Ezért alakították ki a karantén rendszerét, ahol minden ember, aki a járvány területén él, nem hagyhatja azt el, és a látogatók nem mehetnek oda. A 15. században pestisjárvány tört ki Európában, amely a lakosok egyharmadát kiirtotta. Ismert tény azonban, hogy a muszlim világban sokkal kevesebb volt a pestis és más járványok áldozatainak száma.

 

Tudományos csoda

A Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) ideje előtt és utána is egészen addig, amíg Pasteur fel nem fedezte a mikrobákat, az emberek azt hitték, hogy a betegségeket ördögök, démonok vagy csillagok okozzák. Nem tudták, hogy a betegséget a tisztaság hiánya vagy bizonyos szokások okozzák, ezért varázsláshoz és mágiához fordultak „gyógyításért”.

A Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) azonban létrehozta a karantén rendszerét, amelyet ma a modern megelőző orvostudomány alapelvének tekintenek. Hogy biztosítsa rendeletének végrehajtását, falat épített a pestis sújtotta terület körül, és a mártírság jutalmát ígérte azoknak, akik türelmesen bent maradtak, ha meghaltak. Ezért a muszlimok betartották a Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele), annak ellenére, hogy mások gúnyolták őket ezért. Az utóbbi kétszáz év felfedezései azonban megmutatták, hogy látszólag egészséges emberek is szállíthatják a betegséget.

A karantént Mohamed Prófétának (Allah békéje és áldásai legyenek vele) nem más, mint Maga Allah tanította, aki azt mondja:

„És mondd (Mohamed): »Hála legyen Allahnak! Meg fogja mutatni nektek az Ő Jeleit és ti meg fogjátok ismerni azokat. A te Urad nem hanyag azzal szemben, amit ti tesztek.«” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 27:93]   


A test ízületeinek anatómiája

 

Közölték, hogy a Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) azt mondta:

„Az embernek háromszázhatvan ízülete van. Minden ízületéért adakoznia kell.” Az emberek megkérdezték: „Ó, Allah Prófétája, ki tudja ezt megengedni magának?” Azt mondta: „Akkor ássátok el a koszt, amit a mecsetben találtok, vagy távolítsátok el az emberek útjában álló dolgokat. Ha ezt nem tudjátok megtenni, akkor elégséges számotokra, hogy két egység dhuha (délelőtti) imát végeztek.” (Ahmed)

 

Tudományos tény

Az ízület két csont, egy csont és egy porc, vagy két porc találkozási pontja az emberi test bármely területén. A tudósok a következőképpen vették számba a test ízületeit:

  1. A koponyán:                                                86
  2. A nyakban:                                        6
  3. A mellkason:                                    66
  4. A gerincen és a medencében:        76
  5. A felső végtagoknál: 32 x 2 =       64
  6. Az alsó végtagoknál: 31 x 2 =      62

Az összes ízület száma:                               360

 

Tudományos csoda

Mivel a legtöbb ízület túl kicsi ahhoz, hogy szabad szemmel észrevegyük, lehetetlen volt a Prófétának (Allah békéje és áldásai legyenek vele), hogy tudja a számukat az emberi testben. Az ízületek pontos számát az anatómia és hisztológia területén történt legutóbbi fejlődések után fedezték fel. A Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) azonban pontosan megmondta a számukat ezernégyszáz évvel ezelőtt.

 

Az embrió fejlődési szakaszai

 

 

 

A Mindenható Allah azt mondja:

„Mi van veletek, hogy nem remélitek Allah Magasztosságát? Jóllehet fokozatosan (egymást követő fázisokban) teremtett benneteket.” [A Kegyes Korán értelmezésének fordítása, 71:13-14] 

 

Tudományos tény

1651-ben William Harvey volt az első, aki tanulmányozta egy csirke embrióját egyszerű lencse használatával. Szarvas embriókat is tanulmányozott. A vemhesség első része követésének nehézségei miatt arra a következtetésre jutott, hogy az embrió nem több, csak a méh kiválasztott anyaga. 1672-ben Reinier de Graaf felfedezte a később graafi mirigyekként ismert tüszőket. Megfigyelte a vemhes nyulak méhét, és arra a következtetésre jutott, hogy az embrió a petesejtek kiválasztásából fejlődik ki. A Graaf által felfedezett kis szövetek azonban blasztociszta üregek voltak. 1675-ben Marcello Malpighi embriókat talált a tyúktojásokban. Azt gondolta, hogy a tojásoknak nincs szükségük megtermékenyítésre, és azt feltételezte, hogy olyan kis organizmusokat tartalmaznak, amelyek fejlődési fokozatok nélkül növekednek.

Egy fejlettebb mikroszkópot használva, Hamm és Leeuwenhoek felfedezte az emberi spermát 1677-ben, de nem ismerték még meg fontos szerepét a fogantatásban. Azt gondolták, hogy a sperma miniatűr emberi lényt tartalmaz, amely a méhben növekszik, de nem megy keresztül különböző fejlődési fázisokon. 1759-ben Wolff úgy gondolta, hogy az embrió primitív masszából fejlődik ki, és nem úgy néz ki, mint egy teljes emberi lény. 1775-ben mindezek a viták végetértek. A Spallanzani által kutyákon végzett kutatások megerősítették a sperma szerepét a fogantatás folyamatában.

1827-ben, százötven évvel a sperma felfedezése után von Baer felfedezte a petesejtet egy kutya petefészkében. 1839-ben Schlieden és Schwann arra a következtetésre jutott, hogy az ember szervezett élő egységekből jön létre, amelyeknek a „sejt” nevet adták. Következésképpen könnyű volt megérteni, hogy az emberi lény egy sejtként kezdődik, amely a sperma és a petesejt egyesüléséből jön létre.

 

Tudományos csoda

A Korán szövege megmutatja, hogy az emberi embrió nem egyszerre jön létre, megfelelő fejlődés nélkül, ahogy Arisztotelész idejétől a 19. századig hitték, hanem különböző fejlődési szakaszokon megy keresztül, ahogy a Mindenható Allah mondja a Szent Koránban a 23:13-14. versben:

„Majd spermacseppként helyeztük el egy biztos helyen (az anya méhében). Ezután a spermacseppet vérröggé formáltuk, majd a vérrögöt húsdarabbá teremtettük, majd a húsdarabot csontokká teremtettük. Majd a csontokat felruháztuk hússal, ezután egy másik teremtményként keltettük életre. Áldassék Allah, a Legkiválóbb Teremtő!”

A múltban az embriológusok nem tudták meghatározni az embriók fejlődési fázisait, a Korán azonban ezt a tényt már a hetedik században közölte. Ez élő bizonyítéka Allah mindent átfogó tudásának.

 

 

 

Összegzés

Ez az átfogó tanulmány Allah tudományos csodáiról, világos jeleiről és a Koránban és a Szunnában kinyilatkoztatott inspirációról megmutatja, hogy a tudomány és a vallás összeegyeztethető. Ez egy meggyőző összehasonlítás az egész emberiség számára, hogy Allah vallása, az Iszlám igaz, és hogy a Korán és a Szunna Allah kinyilatkoztatásai.

A Mindenható Allah végtelen bölcsességével és könyörületével leküldte a Koránt, a kinyilatkoztatását, hogy vezesse az embereket az életben, és tudományos csodái bizonyítják ennek hitelességét.

A tudomány és a vallás közti konfliktus, amelyet a Nyugat megtapasztalt, nem létezik az iszlámban. Allah vallása e tudományos tényeket bizonyítékkal megerősíti. A muszlimok (az iszlám követői) abban hisznek, hogy Allah az egyetlen igaz vallásnak, az élet helyes útjának forrása, és ezért nem tapasztalják, hogy a tudomány és a vallás egymásnak ellentmondana.

Dicsőség Allahnak, Aki elküldte az összes Prófétát és Küldöttet az igazsággal. Az utolsó, végső küldött, Mohamed Próféta (Allah békéje és áldásai legyenek vele) kinyilatkoztatta a bizonyítékot az egész emberiség számára. Ez a bizonyíték a Nemes Korán csodája.

Allah, a vallás forrása sok olyan verset nyilatkoztatott ki a Koránban és sok olyan tudományos tényt ismertetett meg Mohamed Prófétával (Allah békéje és áldásai legyenek vele), amelyeket a modern tudósok helyesnek ítéltek tizennégy évszázaddal a Korán kinyilatkoztatása után. Ezek a tények alkotják a csodák és jelek lényegét.

Az ilyen csodák és jelek megfelelő bizonyítékul szolgálnak az iszlám hitelességéről, mint az igaz vallás, a megfelelő életmód. Emellett ezek Tudományos tények, amelyek a Koránban lettek kinyilatkoztatva, inspirációul szolgálhatnak a kutatók és tudósok számára, akik olyan tényeket fedezhetnek fel, amelyek korábban ismeretlenek voltak az emberiség előtt. Ezek a lényeges kinyilatkoztatások a Koránban és a Szunnában segíthetnek az emberiségnek, hogy tovább fejlessze az élet megértését, és tágabb horizontokat nyisson a körülöttünk és minden ember körül lévő világra.

 

A Korán és SzunnTudományos Jelei Nemzetközi Bizottsága Női Szekciójának ajánlásával – Dzseddah

 

WWW.ISLAMLAND.COM