Іслам забороняє бити жінок

Іслам забороняє бити жінок Ця книга була написана як відповідь на заяви багатьох людей, яких було обмануто і введено в оману сатаною. Побиття жінок в ісламі обговорювалося на багатьох зборах і є багато сайтів, які говорять про це, без розуміння або без конкретних знань про це, і деякі з ворогів ісламу несправедливо поширюють брехню з цього приводу. Вони вибирають слова і вирази, які не мають ні причин, ні основ, тобто повністю необгрунтовані. Тому я хотів би показати читачеві ставлення ісламу до побиття жінок, а також згадати позиції інших релігій, тому що іслам є єдиною релігією, яка відкрито заявляє про заборону побиття жінок, як молодих, так і старших. Тому, я подаю вам деталі, а потім, після того як ви отримаєте знання і розуміння з цього питання, ви зможете судити.

Іслам забороняє бити жінок


تحريم ضرب النساء في الإسلام باللغة الأوكرانية


АХМЕД АЛЬ – АМІР
ЦЕКОРА ВІВ'ЄН
أحمد الأمير & تساكورا فيفيان

 

Відредагував на основі арабського оригіналу:
ДР. АБДУРРАХМАН АЛЬ-ШЕХА
د. عبد الرحمن بن عبد الكريم الشيحة

 


ПЕРЕКЛАД
EUROPEAN ISLAMIC RESEARCH CENTER (E.I.R.C)
المركز الأوروبي للدراسات الإسلامية
& МУХАММАДА АЛЬ-ГАРБІ


 
 
 
Іслам забороняє бити жінок
Вступ
Вся хвала Аллаху, Господу світів, який послав Мухаммада як Посланника благої вісті, щоб навернути весь світ до Шляху Аллаха, як яскраве світло. Благословення і мир Аллаха йому і всім його сподвижникам.
І далі:
Ця книга була написана як відповідь на заяви багатьох людей, яких було обмануто і введено в оману сатаною. Побиття жінок в ісламі обговорювалося на багатьох зборах і є багато сайтів, які говорять про це, без розуміння або без конкретних знань про це, і деякі з ворогів ісламу несправедливо поширюють брехню з цього приводу. Вони вибирають слова і вирази, які не мають ні причин, ні основ, тобто повністю необгрунтовані. Тому я хотів би показати читачеві ставлення ісламу до побиття жінок, а також згадати позиції інших релігій, тому що іслам є єдиною релігією, яка відкрито заявляє про заборону побиття жінок, як молодих, так і старших. Тому, я подаю вам деталі, а потім, після того як ви отримаєте знання і розуміння з цього питання, ви зможете судити.

Автор
© European Islamic Research Center
 
Глава 1:
Класифікація дій, заснованих на ісламському праві (шаріаті)

Всі людські дії діляться відповідно до ісламського закону на наступні категорії, щоб уточнити, чи вважається дія допустимою або забороненою:
1. Зобов’язання (Фард): Це те, до чого ісламський закон зобов’язує людину. Це зобов’язання молитви, посту, закята (щорічної обов’язкової благодійності, котру багаті пропонують бідним). Ці дії є обов’язковими, і той, хто робить їх буде винагороджений, в той час як той, хто нехтує ними – буде покараний.
2. Переважаючі (Мустахаб): Це дії, які ісламський закон заохочує, але не робить обов’язковими. Той, хто робить їх буде винагороджений, а хто нехтує ними – не грішить і не карається. Прикладом таких дій може бути чистка зубів з ас – сивак (невеликий шматок дерева, типу зубочистки) перед молитвою.
3. Допустимі (Мубах): Це акти, що не винагороджуються, і не караються. Наприклад: ходьба, водіння машини, використання літака і будь – що інше з щоденних дій.
4. Противні (Макрух): Це акти утримання від яких заохочується законом ісламу, але заборони на них немає. Так хто утримується від них винагороджується, але той, хто робить їх не вважається грішником і не карається. Найкраще утримуватися від цих діянь, і від усього, що може призвести до них, але той, хто робить їх – не згрішить. Але повторення таких дій і звикання до них призводить до порушення меж, які були встановлені Аллахом і до вчинення діянь, заборонених Аллахом. Причиною того, що такі дії не вважаються гріхами, навіть якщо вони огидні, є те, що іноді вони можуть учиняться з крайньої необхідності. Наприклад, Аллах, Всемогутній, ненавидить розлучення, але не забороняє його, і це – Його милість для рабів. Він звільняє їх, якщо життєві обставини вимагають цього.
5. Заборонені (Харам): Це дії, які закон Ісламу забороняє. Той, хто здійснює їх вважається грішником і карається, тоді як той, хто утримується від них – винагороджується. Це заборона на алкоголь і перелюб.

Різниця між допустимим і забороненим

Знання допустимого і відділення його від забороненого є основою ісламу і доказом віри, і це пов’язано з діями серця, як це пов’язано з діями тіла. Основне правило полягає в тому, що кожен акт дозволяється, і немає неприпустимих діянь, за винятком тих, які окремо згадані в Корані і Сунні Пророка Мухаммада як заборонені. Допустимі акти – чисті, гарні, в той час як заборонені – злі і непристойні. І це – право Аллаха, оскільки Він є Творцем Добра – Творець і Охоронець справ Його рабів, Він дозволяє все, що Він хоче для Своїх рабів і забороняє все, що хоче. Але Аллах, як милість від Нього до Своїх рабів, дав дозволи і заборони на дії для блага людей. Таким чином, Аллах не дозволяє нічого, крім хорошого, і не забороняє нічого, окрім зла.

Переміщення діянь із однієї категорії до іншої

1. Перехід від допустимого до забороненого і навпаки:
Дозволена справа може перейти в категорію забороненого, якщо є причина, яка робить цей вчинок не приємним і не хорошим для душі, а поганим і мерзенним діянням, яке шкодять душі. Наприклад, прогулянка вулицями є допустимим актом, який може бути забороненим, якщо президент країни встановив комендантську годину на деякий час для безпеки громадян.
Заборонений вчинок може, також, перейти в категорію допустимого, якщо є причина, яка робить це діяння необхідним для забезпечення життя людини. Наприклад, вживання алкоголю є забороненою дією, але це може бути допустимим, якщо людина загубившись в пустелі може померти від спраги, не маючи ніякого іншого пиття, крім алкоголю. У цьому випадку можна пити стільки, скільки необхідно для того, щоб забезпечити своє виживання, при цьому, однак, порушуючи цю межу.

2. Перехід від обов’язкового до забороненого і навпаки:
Обов’язкова справа може бути переміщена до категорії забороненого і заборонена справа може бути переміщена в категорію обов’язкового. Наприклад, молитва є обов’язковою справою, але це може стати заборонено, якщо людина молиться у своєму будинку під час землетрусу, і впевнена, що помре, якщо негайно не покине будинок. Ще, напасти і відрізати комусь ногу – заборонено, але якщо лікар повинен відрізати ногу пацієнта, щоб врятувати його життя, то це дія стає обов’язковою, і якщо він цього не зробить, вважається, що він вчинив гріх і злочин, за який повинен бути покараний.

3. Перехід від мерзенного до категорії переважаючого, і перехід від переважачого до категорії забороненого:
Противне діяння може перейти в категорію переважаючого і навіть до обов’язкового. Наприклад, розлучення, по суті, противне діяння, яке Аллах ненавидить, але в деяких випадках, відмова дружині в розлученні може привести до заборонених діянь, яким чоловік не зможе перешкодити, якщо не дасть розлучення. Наприклад, коли дружина аморальна і чоловік не може повернути її на прямий шлях. У цьому випадку краще дати розлучення цій жінці. Отже, противне дія стає кращим.
Переважаючу справу також може бути переміщено в категорію забороненого. Наприклад, очищення зубів з Ас-сивак є хорошим діянням. Але воно може стати неприємним, або навіть забороненим, коли, наприклад, зуби ось-ось випадуть і людина знає, що це відбудеться, якщо очистить їх за допомогою Ас-сивак. У цьому випадку, очищення зубів з Ас-сивак виступає проти ісламського закону «не нашкодити і не заподіяти ніякої шкоди нікому, навіть собі».

Висновки:

На підставі того, що ми вже пояснили вище, ми приходимо до висновку, що іслам не сліпа релігія, яка не бачить і не оцінює обставин повсякденних людських справ, але сліпота є в серцях ворогів ісламу, які брешуть про іслам, але Аллах не дасть їхнім устам згасити світло Аллаха, і воістину, Аллах заповнить Своїм світлом, навіть якщо невіруючим це не подобається. Може так бути, шановний читачу, що ти зрозумів, що іслам не є релігією несправедливості, а релігією справедливості, і так як одним з імен Аллаха є «Аль-Адл – Справедливий», так і оцінка дій як заборонених або допустимих в ісламі – заснована на справедливості, а не на сліпому суді, а будь-яка форма несправедливості заборонена в Ісламі.


Глава 2:
Ставлення до дружин у світлі Священного Корану і Сунни

У світлі віршів Корану, ми бачимо, що Аллах, Всевишній наказав відмінне ставлення до дружини, щедрість по відношенню до неї, і краще співжиття з нею, навіть якщо немає любові в серці. Аллах, Мудрий сказав:
Поводьтеся з дружинами гідно. І навіть якщо вони неприємні вам, то, можливо, неприємне для вас те, куди Аллах вклав багато добра! (4:19)
Пророк сказав:
«Віруюча людина не повинна ненавидіти (дружину), віруючу жінку; Якщо він не любить одну з її характеристик, то буде задоволений іншою». (Муслім)
Крім того, Аллах роз’яснює, що жінка має права над чоловіком, як і в чоловіка є права над нею. Аллах, Всевишній, каже:
Відповідно до звичаю, жінки мають такі права, які рівні правам на них самих, хоча чоловіки у дечому й вищі від них. (2:228)
І остання воля Пророка перед смертю в тому, що чоловіки повинні піклуватися про своїх дружин і шанувати їх, і ніколи не ставитися до них несправедливо або зменшувати їхні права. Пророк сказав:
«Ставтеся до жінок якнайкраще».
І Пророк наказав нам добре поводитись із нашими дружинами, і бути щедрими з ними, і він також уточнив, що кращий із людей той, хто ставиться до своєї дружини найкращим чином. Пророк сказав:
«Найкращий віруючий є кращим за своїм характером. І найкращий із них той, хто найкраще ставиться до своєї дружини». (Ат-Тірмізі)
Пророк також сказав:
«Кращий з вас той, хто кращий до своєї дружини, і я кращий з вас до моїх дружин». (Ат-Тірмізі)
Крім того, Пророк наказав своїм сподвижникам терпіти помилки своїх дружин, пояснюючи природу жінки, якою її створив Аллах. Пророк сказав:
«Ставтеся до жінок якнайкраще. Воістину, жінка була створена з ребра і найбільш кривою частиною ребра є його верхня частина, якщо ви спробуєте випрямити його, воно зламається, і якщо ви залишите його, воно залишиться кривим, тому ставтеся до жінок найкращим чином». (Аль-Бухарі)
Посланник Аллаха також сказав:
«Воістину, жінка була створена з ребра. Вона ніяк не повинна бути випрямлена для вас (тобто вона не повинна вести себе саме так, як ви хочете, щоб вона себе вела). Таким чином, якщо вона Вам подобається, ви будете насолоджуватися її вигинами. І якщо ви спробуєте виправити її, ви зламаєте її. І зламати її означає розлучення». (Мустафа Абі’Авана)
Вірші з Священного Корану і хадисів, які показують, що людина повинна ставитися до дружини найкращим чином незліченні, і той, хто хоче звернутися до них, може це зробити.

Хіба Посланник Аллаха бив своїх дружин?

Пророк є хорошим прикладом, якому повинні слідувати всі мусульмани, як Аллах Всевишній наказав нам. Всевишній Аллах каже:
Посланець Аллаха — прекрасний приклад для вас, для тих, хто сподівається на Аллаха, Останній День і часто згадує Аллаха! (33:21)
Аллах, Всевишній, також описав благородні звичаї Посланника, заявивши в Корані:
І, воістину, ти — доброго звичаю! (68:4)
Пророк застосував свої добрі звичаї на практиці, з якої люди навчилися відносин з іншими людьми. Пророк сказав:
«Воістину, я посланий тільки з прекрасним і щоб довершити кращі манери». (Малік в Аль-Mуата)
Отже, чи можемо ми прочитати в біографії Пророка або в його словах (хадісах) хоч щось, що показує, що Пророк небудь бив хоч одну жінку чи дитину? Або ми можемо знайти це в словах його ворогів, які жили в той час і бачили його і чули його? Чи була хоч раз заява, яка звинувачувала б його в такій речі?
Давайте поглянемо на слова Аїші, дружини Пророка, які вона сказала про нього після його смерті, щоб показати, яким чоловіком він був:
«Його характером був Коран». (Ахмад)
«Пророк ніколи не бив своїми руками ні жінку, ні дитину». (Муслім)
І давайте подивимося, на слова раба Пророка, Анаса бін Маліка:
«Я був на службі у Посланника Аллаха впродовж десяти років. Він ні разу не сказав мені: «Уф». Коли я зробив щось, він ніколи не питав, чому ти зробив так? Коли я не робив щось, він ніколи не питав, чому я не зробив цього. І Посланник Аллаха був кращий характером серед усіх людей (а також володів найпрекраснішими рисами), і ніколи ні шовкова тканина, ні чистий шовк, ні будь-яка інша річ не були м’якшими, ніж долоні (руки) Посланника Аллаха. Я також не відчував більш солодкого аромату, ніж піт Посланника Аллаха». (Ат-Тірмізі)

Глава 3:
Теза ісламу про побиття жінок:
Це дозволено чи заборонено в Ісламі?

Джерелом ісламських законів є Вірші Священного Корану і Сунни Пророка, і на основі цих двох ми укладемо на суд ісламу на побиття жінок, і в їхньому світлі ви, дорогий читачу, вирішите, в якій категорії діянь слід розмістити побиття жінок.
Тобто, у категорії обов’язкового, переважаючого, допустимого, мерзенного чи забороненого?
Iйяс бін Абд Аллах сказав, що Посланник Аллаха сказав: «Не бити жінок» (пізніше, після того, як Пророк заборонив бити жінок) Умар ібн аль – Хаттаб прийшов до Пророка, кажучи йому: «Жінки стали вище своїх чоловіків, не підкоряються їм і ставляться до них з погордою і в поганій манері». Тоді Пророк дав їм дозвіл бити їх (роблячи виняток для таких випадків). Після цього багато жінок прийшли до дружин Пророка скаржитися на своїх чоловіків. І тоді Пророк сказав: «Багато жінок прийшли до дружин Мухаммада, жалую на своїх чоловіків, ці чоловіки не є кращими серед вас». (Абу Дауд, Ібн Маджа, Aд-Дармі)

З аналізу цього хадиса можна зробити такий висновок:
Цей хадис (вислів Пророка) включає в себе три різних вислови Пророка, які він сказав в трьох різних випадках, і не один раз:

Перший випадок:
Пророк сказав: «Не бити жінок», і тут закінчується перший випадок, і тому, той, хто почув ці слова від Посланника Аллаха дізнався з упевненістю, що Ісламський погляд на побиття жінок полягає в тому, що це заборонено і що той, хто робить це – грішник, оскільки він порушив наказ Пророка.
Відповідно до цього, я звертаюся до Вас, дорогий читачу. Якщо ви були там в той час і чули, як посланник Аллаха сказав: «Не бити жінок», що б Ви сказали? Побиття жінок, відповідно до Закону ісламу, обов’язкове, переважаюче, допустиме, огидне чи заборонене? І як Ви вважаєте, той, хто зробив це, буде винагороджений чи вважатиметься грішником? Чи можете Ви сказати, що іслам пригноблює жінок і дозволяє бити їх?

Другий випадок:
Тепер, давайте перейдемо до другої частини хадиса, в якому ‘Умар ібн аль-Хаттаб прийшов до Пророка, це означає, що це сталося з іншого приводу, ніж коли Пророк сказав: «Не бити жінок». Умар прийшов скаржитися на жінок, кажучи: «Жінки стали вище своїх чоловіків, не підкоряються їм і ставляться до них з погордою і в поганій манері» тут і тільки тут, у вигляді виключення, Пророк, беручи до уваги реалістичні життєві обставини, дав дозвіл бити свою дружину, тільки в таких обставинах. Але яким має бути це побиття? Це буде пояснено пізніше.

Третій випадок:
Тепер, давайте перейдемо до третьої частини Хадісу. Після цього багато жінок прийшли до дружин Пророка скаржитися на своїх чоловіків. І тоді Пророк сказав: «Багато жінок прийшли до дружин Мухаммада, жалую на своїх чоловіків, ці чоловіки не є кращими серед вас. У цьому і полягає остаточне рішення щодо побиття жінок в ісламі: це мерзенно та заборонено для чоловіка переступати межі, встановлені Аллахом, які будуть пояснені пізніше.
Ви розумієте, з цього хадиса, як Посланник Аллаха оцінив тих, хто б’є свою дружину? Чи заохочує він тих, хто б’є свою дружину? Чи він змушує всякого бити свою дружину? Сподвижники Пророка кинулися отримувати благословення Посланника Аллаха. І вони знали, що той, хто б’є свою дружину не той, хто отримує благословення Посланника, а навпаки. Тобто, той, хто не бив дружину і прощав її помилки це той, хто отримає благословення від Посланника. І, без жодного сумніву, будь-який вчинок, який Пророк ненавидить – з категорії огидних діянь, або навіть із заборонених.

Чи може побиття жінки бути переміщено з категорії мерзенного до забороненого?

Як ми побачили, за основами ісламу побиття жінок є забороненим діянням. Потім ця дія переміщається в категорію допустимого діяння за деяких певних причин, і, нарешті, воно переміщається в категорію протилежного. Але коли ж побиття жінки стає забороненим? Це заборонена дія, якщо це несправедливий злочин, без будь-якої причини, оскільки будь-яка форма несправедливого злочину заборонена в Ісламі. Аллах, Всевишній сказав у Своїй мудрій книзі, попереджаючи про будь-якій формі несправедливості:
 Вони заперечили те, що ви говорите, тож ви не зможете ні відвернути [кару], ні допомогти собі. Тих із вас, які були несправедливі, Ми змусимо скуштувати великої кари! (25:19)
Аллах також сказав:
 А у нечестивців не буде ні покровителя, ні помічника. (42:8)
 Посланник Аллаха сказав:
«Бійтеся і тримайтеся подалі від несправедливості (і пригноблення). Воістину, несправедливість перетвориться на надмірну темряву в Судний День». (Муслім)
 Посланник Аллаха також сказав:
«Бійся моління пригноблених, оскільки немає ніяких перешкод між ними і Аллахом». (Аль-Бухарі)
Пророк також сказав:
«Бійся моління пригноблених, навіть якщо вони невіруючі, оскільки немає ніякої перешкоди для них (між ними і Аллахом)». (Ахмад)
Крім того, Іслам не тільки забороняє пригнічувати свою жінку фізично, але забороняє навіть робити це в усній формі. Аллах, Всевишній, каже:
Воістину, ті, які дорікають невинним доброчесним жінкам, будуть прокляті у світі земному й наступному! Чекає на них велика кара! (24:23)
Аллах, Всевишній, також каже:
 А ті, які безпідставно ображають віруючих чоловіків і жінок, несуть на собі тягар наклепу й відвертого гріха! (33:58)
Пророк Аллаха також сказав:
«Мусульманин це той, від мови і рук которго люди в безпеці, і вірує той, від кого народні життя і багатство безпечні». (Ніайя)
І зауважте, що в попередньому хадісі Пророк сказав, що люди знаходяться в безпеці від руки і мови мусульманина, і він не сказав, що лиш мусульмани знаходяться в безпеці.
Таким чином, той, хто стверджує, що Іслам заохочує несправедливість чи побиття жінок – вигадує великий наклеп та брехню.

Рішення Ісламського суду щодо побиття жінок

Тепер найкраще перейти до практичного застосування предмета в повсякденному житті у світлі ісламського суду, а саме, побачити рішення ісламського суду з питання про побиття жінок, оскільки ісламський суд вирішує цю проблему з великою серйозністю, надаючи жінкам їх права і судячи проти чоловіка, який б’є свою дружину. Ось приклад.

Газета Ріяд опублікувала на своєму веб-сайті 12 грудня 2012 року, наступні новини:
Суд міста Аль-Катіф Саудівської Аравії засудив чоловіка, який побив свою дружину на 30 ударів батогом у всіх на виду, щоб він був прикладом для всіх, хто може захотіти зробити те саме діяння у майбутньому. Суддя також змусив винну людину пройти десятиденний семінар в інституті, який спеціалізується на ставленні до жінок і на сімейних проблемах і, нарешті, скласти письмовий іспит, який буде прикріплений до матеріалів справи.
Крім того, всі суди у всіх ісламських країнах засуджують будь-кого, хто б’є свою дружину. Найсмішніше, що деякі жінки користуються цим і залякують або загрожують своїм чоловікам, і коли вони хочуть поквитатися за що-небудь, вони злегка ранять себе, а потім неправдиво доносять владі, що їхні чоловіки зробили це, хоча чоловіки невинні!
Заключним до вищеописаних прикладів є те, що жоден розумний мусульманин, який слідує вченню ісламу, не приймає несправедливості у ставленні до своєї дружини, і іслам, наша релігія, не вчить нас поводитись так. Навпаки, іслам забороняє всі форми несправедливості і наказує прощення, терпіння, терпимість і протистояння злу за допомогою добра. І ми повинні знати, що іслам не робить побиття жінок допустимою дією, але робить вийнятки для деяких окремих випадків, в яких немає іншого виходу. Але це має відбуватися за конкретних умов для того, щоб це відбувалося вкрай рідко і для досягнення певної мети, якою є захист будинку і моральності всього суспільства в цілому.


Глава 4:
Ісламське рішення для задачі про аморальність дружини
Хтось може запитати:
Чи не краще для чоловіка переконувати свою дружину, замість того, щоб бити її?
Звичайно! І, воістину, це рішення від Аллаха, Премудрого, Який сказав у Своїй Книзі:
Чоловіки піклуються про жінок, адже Аллах віддав перевагу одним перед іншими, а також через те, що чоловіки витрачають своє майно. Праведні жінки покірні, вони бережуть у час відсутності чоловіків те, що Аллах наказав берегти. А тих жінок, непокори яких ви боїтесь, повчайте, уникайте на подружньому ложі та, врешті-решт, бийте. Якщо ж вони послухаються вас, то не шукайте шляху проти них. Воістину, Аллах — Всевишній, Великий! (4:34)
Посланник Аллаха також сказав у своєму прощальному паломництві:
«Ставтеся до своїх дружин найкращим чином, вони, як бранці у ваших руках, вони нічого не повинні вам, якщо вони не винні у відкритій непристойності, і якщо вони роблять це так, то відверніться спиною до них в ліжку, і ударяйте їх легко, непомітно, але якщо вони коряться вам, то не робіть так ні в якому разі. Воістину, у вас є права над вашими дружинами і у них є права над вами». (Ат-Тірмізі)
Так що, як ми бачили, Аллах, Мудрий, Всезнаючий в тому, що стосується питань Його рабів, Він зробив вирішення проблеми аморальності дружини триетапним. Це робиться таким чином:

Перший етап: переконання і наставництво:
Спершу чоловік повинен йти шляхом повчання і керівництва, щоб вирішити проблему з дружиною, якщо побачив ознаки аморальності в її поведінці, перш ніж він піде шляхом відвернення спиною до неї в ліжку. Ця послідовність є обов’язковою відповідно до слів більшості вчених. Таким чином, людина повинна спробувати доторкнутися до серця дружини хорошими словами, за допомогою яких можна буде пом’якшити її серце, що змусить її почувати себе важливою в його серці. І відчути, що він умовляє її тому, що він хоче їй добра.
А саме, чоловік повинен зробити все, що може, щоб виправити її поведінку. І ми повинні враховувати, що застереження виходить не від холодного серця або жорстоким чином. Істинне наставляння означає доброту в розмові і в спробі зачепити серце людини, яку ви наставляєте і доброту в поведінці, як у чоловіка який подає подарунок своїй дружині, щоб вона могла прийняти слова свого чоловіка з відкритим серцем і сприйнятливістю. Також обов’язковим для хороших дружин, які, як правило, моральні, отримувати настанови зі слів свого чоловіка, зважаючи на майбутнє свого будинку і дітей. Якщо жінка все одно залишається аморальною і впертою, і ні вмовляння, ні керівництво не ефективні, то чоловік може вдатися до другого етапу, як Аллах наказав нам.

Другий етап: відвертання спиною в ліжку:
Як ми вже пояснювали, якщо застереження не має ніякого результату, і жінка не приймає настанови або керівництва, то чоловікові дозволено повернутися спиною до неї в ліжку, відмовляючись вступати в статевий зв’язок з нею протягом трьох днів максимум, тому що, якщо це триває більше трьох днів він мучить її, але не виправляє. Пророк сказав:
Мусульманину не дозволено мовчати (припинити розмовляти зі) своїм братом більше ніж на три ночі, не можна одному повертатися в одну сторону, а іншому в іншу, коли вони зустрічаються, а кращим з цих двох є той, хто першим вітає друга.
Мета відвернення спиною до дружини в тому, щоб вона відчула, що її чоловікові дійсно сумно через її поведінку. Це рішення також діє як другий шанс для дружини, щоб вона могла подумати в цей час про всі її неправильні дії.
Але якщо дружина подумала і вирішила відмовитися від аморальної поведінки і повернутися до хороших манер, то чоловік обов’язково має зупинити відвернення спиною до неї, простити її і ставитися до неї добре. Але якщо вона наполягає на своїй упертості і зарозумілості, не піклуючись про керівництво, і її чоловік не знайде іншого рішення, то він має право втілити третій, остаточний етап.

Третій етап: легке вдаряння Сиваком:
Якщо чоловік намагався і прагнув виправити аморальну поведінку своєї дружини через настанови, красиві слова та подарунки, але жоден з них не мав ніякого результату, а якщо потім він спробував повертатися спиною в ліжку, і знову не було ніякого результату, то він має право вдарити її легко за допомогою Сивак.
‘Атаа сказав: «Я запитав Ібн’Абасі, як легко ударяти. Він сказав: «Cіваком або чимось подібним». Крім того, Аль-Хасан аль-Басрі сказав: «Щоб це було непомітно».
Клянуся Аллахом, дорогий читачу який біль може викликати Сивак?! І чи можете ви назвати побиття своєї дружини з Ас-Сивак домашнім насильством?! Ось фотографія Сивак (його розмір дорівнює олівцю), щоб було зрозумілим слово «побиття» в ісламі.
 
Якщо, дорогий читачу, ви вважаєте побиття своєї дружини Сиваком насильством в сім’ї, подивіться, як зображають голлівудські фільми сварки між чоловіками, або між чоловіком і жінкою, або між роботодавцем та працівниками, і невже ті, що сперечаються лають опонента притискаючи йому вказівний палець до грудей, попереджаючи його, або може навіть вдаряють його по грудях пальцем або олівцем, який тримають в руці? У багатьох випадках чоловік сильно вдаряє іншого. Крім того, в багатьох фільмах дружина під час її розмови з чоловіком різко вдаряє його по обличчю, або розмова змушує чоловіка вдарити дружину по обличчю, а потім піти. І західники не вважають будь-який з цих випадків насильством в сім’ї. Вони вважають, що сильні емоції привели чоловіка до побиття дружини і навпаки. Вони також вважають, що чоловік і дружина цивілізовані люди. Тут ми повинні взяти до уваги, що навіть кричати на особу заборонено в Ісламі. Але вони нападають на іслам і помилково звинувачують його в тому, що він заохочує насильство.
Враховуючи, що етапи настанови, відвернення чоловіка від дружини, і, нарешті крику на неї не є рішенням для повсякденних проблем між подружжям, вони функціонують тільки як рішення проблеми аморальної і зарозумілої поведінки дружини.
Наприклад, якщо людина говорить своїй дружині приготувати для нього сьогодні рис і рибу, але вона забуває про це і готує рис і курку, то чи можемо ми сказати, що три етапи згадані вище, такі як зауваження, відвернення спиною і легке побиття повинні застосовуватися в такому випадку?!
Звичайно, ні! Оскільки це дрібниці, які повинні пройти мирно, навіть без умовляння, але якщо дружина є аморальною впертою жінкою і її чоловік починає помічати симптоми аморальності, неслухняності і зарозумілості у дуже серйозних речах, то ми бачимо жінку, яка потребує корекції поведінки, в керівництві і вирішенні цієї проблеми. Уявіть собі, дорогий читачу, ця жінка наполягає на її упертості, зарозумілості і аморальній поведінці, що врешті – решт, безумовно, призведе до руйнування її будинку, і призведе до розлучення, а її чоловік робив усе, що міг протягом тривалого часу, пройшовши стадію повчання та керівництва, а також відвернення спиною, але вона не відповіла на жодне з них. Що краще в даному випадку, розлучення або легке побиття?!
Якщо удар є однооким, а розлучення сліпим, то одноокий краще, ніж сліпий! І, воістину, дружина за такої поведінки безумовно призведе до руйнування всієї сім’ї і, звичайно, як наслідок, до руйнування всього суспільства.


Глава 5:
Значення слова «побиття» в ісламі

Ще перед організаціями, які захищають права людини в світі і засуджують насильство в сім’ї Іслам передував у засудженні насильства в сім’ї, обіцяючи тому, хто здійснює це – покарання у мирському і в майбутньому житті. Крім того, заборона на вчинення цього злочину не обмежується тільки фізичним насильством, але також включає в себе словесне насильство. Пророк сказав:
«Мусульманин той, від чиєї мови і руки люди у безпеці, і вірує той, від кого життя і багатство народні безпечні». (Ніайя)
Пророк також сказав:
«Істинно віруючий не підлабузник, не той, хто проклинає інших, що не є аморальним, не той, хто говорить сороміцькі слова». (Аль-Бухарі)
Хтось може запитати: «як же іслам засуджує насильство, коли він дозволяє чоловікові, навіть у якості останнього етапу, бити свою дружину, якщо він бачить, що вона аморальна?!
Для того щоб відповісти на це питання, ми повинні спочатку пояснити різницю між значенням слова «побиття» в нашому повсякденному житті і сенс слова «побиття» в ісламі. Наприклад, сьогодні, коли ми чуємо, що чоловік побив свою дружину, то нам ввижається моторошна картина про несправедливу людину, жорстоку, котора б’є свою дружину і поводиться несправедливо. Також відразу на розум приходить друга картина: бідна жінка, чиє тіло повно ран, забитих місць і множинних переломів. Це значення слова «побиття» нині, яке ми здобули через наш щоденний досвід і багато прикладів варварських чоловіків, які б’ють своїх дружин. Але якби я сказав вам, що «я б’ю яйця» або «я б’ю в барабан», чи подумаєте ви, що я б’ю яйця руками і ногами? Чи можливо ви подумаєте, що я б’ю в барабан руками і ногами?! У результаті, значення слова «побиття» змінюється повністю в залежності від його слововживання і у відповідності з метою того, хто сказав, що має на увазі, включаючи його характер, його мораль. Все це малюється в нашій свідомості, коли вимовляється слово «бити». Ось чому значення слова «побиття» в ісламі повністю відрізняється від того, як ми його сприймаємо сьогодні, оскільки жорстокість заборонена в ісламі. Таким чином, немає абсолютно ніяких шансів, що ці два значення об’єднаються, так як кожен з них суперечить іншому, і якщо ми хочемо бути об’єктивними, ми повинні сказати, що побиття жінок в ісламі відсутнє, і іслам навіть не дозволяє нічого подібного. Навпаки, іслам заборонив це, як і заборонив чоловікові збезчещувати або ображати дружину, або навіть говорити їй сороміцькі слова. Воістину, значення слова «побиття» в ісламі означає щіпки, які спрямовані на привернення увагу жінки до чоловіка і змушуючи її зрозуміти, що вона помиляється, і що її чоловік має право виправити її поведінку. Іслам також встановлює певні етапи, які передують заключному етапу побиття. Так чоловік, щоб вирішити проблему зі своєю дружиною, якщо він бачить аморальну поведінку, ставить побиття на останній щабель. Іслам оточує людину багатьма обмеженнями, які, якщо порушити, роблять людину грішником. Той, хто переступив межі, встановлені Аллахом, заслуговує покарання в мирському і майбутньому житті. І ці обмеження:

1.    Намагання вирішити проблему поступово:
Людина повинна прагнути вирішити проблему на стадії настанови, і якщо це не дало результатів, то необхідно вдаватися до другої стадії – повернутися спиною, і якщо це зовсім не принесло результатів, то він може вдатися до останньої стадії – легкого побиття.

2.    Побиття повинно бути з Сивак і бути легким:
Сивак – розміром з олівець, як ви могли бачити на картинці вище.

3.    Він ніколи не повинен торкатися обличчя і чутливих частин тіла:
Якщо чоловік не знаходить іншого рішення, і вдається до побиття, то він повинен бути обережним, щоб не переступити межі Аллаха. Аллах заборонив бити обличчя. Крім того, забороняється бити чутливі частини тіла, і той, хто робить це є грішником. Чоловікові дозволено бити дружину з Ас-сивак, а це означає, що побиття не відбувається з метою заподіяння болю чи шкоди, та ще й з Сивак забороняється бити обличчя, а інші чутливі частини тіла.

4.    Він не повинен ображати чи ганьбити дружину:
Пророк сказав:
«Істинно віруючий не підлабузник, не той, хто проклинає інших, він не є аморальним, він не той, хто говорить ганебні слова». (Аль-Бухарі)
І як ми вже говорили багато разів, мета з трьох етапів, які ми вже згадували раніше, в тому, щоб виправити поведінку дружини і не образити її. Образа ніколи не виправляла нічого, а, навпаки, збільшувала проблеми.

5.    Це не повинно бути на очах дітей або інших людей:
Чоловікові не дозволяється бити свою дружину або ображати її перед будь-ким, особливо перед дітьми, такі проблеми стосуються тільки двох із подружжя і нікого більше. Якщо це відбувається перед дітьми, то це, по – перше, образить дружину і, по – друге завдасть шкоди дітям. Яку освіту може дати людина своїм дітям той час як він б’є їхню матір перед ними?

6.    Не залишати слідів на її тілі:
Чоловік вважається грішником, якщо він порушує межі Аллаха і б’є свою дружину, залишаючи сліди на її тілі, або змушуючи її кровоточити, або ламаючи одну з її кісток. І той, хто робить те, що сказано вище є жорстокою людиною, який не хоче виправити проблему дружини, а тільки помститися, залишаючи сліди на її тілі. Така людина має бути засуджена і юридично покарана за свій злочин.


Глава 6:
Побиття жінки в інших релігіях

Побиття жінок не обмежується певним часом або місцем. Саме тому воно не пов’язане з конкретною епохою або конкретним суспільством. Це існує в усіх суспільствах і епохах без винятку. І той, хто хоче дізнатися про місце жінок в стародавніх суспільствах, знайде багато книг, які відносяться до цієї теми і місця жінки в стародавніх римських, грецьких, китайських, індійських суспільствах і т.д.
Як іудаїзм і християнство розглядають явище побиття жінок, яке було широко поширене в стародавніх суспільствах, навіть у суспільстві Ісуса Христа? Хіба Ісус Христос ніколи не говорив про заборону бити жінок? Є тексти в Біблії, у Старому і Новому Завіті, які забороняють побиття жінок або навіть ставляться до них як до мерзенного діяння? Із спеціального дослідження, виявиться, що немає слів про це.
Чи грішить єврей чи християнин, якщо він б’є свою дружину, за його релігією? І яке його покарання згідно з віршами Біблії? Звичайно, він не грішить, бо немає вірша в Біблії, ні в Новому, ні в Старому Завіті, який передбачає щось на зразок цього.
Крім того, чоловік навіть не засуджується відповідно до закону держави, він не карається, за винятком випадків, коли є ознаки насильства на тілі його дружини, наприклад, переломи, удари або рани. Але в тому випадку, якщо немає ніяких явних знаків на її тілі, як вона зможе довести, що вона була об’єктом насильства? Іншими словами, непомітне побиття не засуджується ні релігійно, ні юридично, ні євреями, ні християнами.
Давайте також розглянемо це питання в буддизмі і в інших релігіях Далекого Сходу. Чи є слова в їхніх священних текстах, які засуджують побиття жінок?
Звичайно немає релігійного тексту в будь-якій релігії, який забороняє побиття жінок, за винятком ісламу! Навіть після перенесення побиття жінок з категорії забороненого до категорії противного, іслам як і раніше залишається єдиною релігією, яка ясно говорить, що побиття жінок є огидним актом! Але всі інші релігії не відносяться до цього питання як до забороненого або осудного.
Крім того, немає релігії, яка встановлює межі для людини, чи слід йому бити свою дружину, за винятком ісламу. Іншими словами, якщо єврей чи християнин чи буддист втрачає контроль над собою і б’є свою дружину, які межі він не повинен порушувати? Чи Встановили іудаїзм, християнство чи буддизм межі для людини, яка втратила самовладання і била свою дружину, хоча б у тому, щоб не залишити слідів на її тілі, не вдарити її обличчя і т.д.? Звичайно, ні.
Той, хто бачить реальність нашого повсякденного життя побачить, що величезний відсоток євреїв, християн або буддійських чоловіків б’ють своїх дружин. Погляньте, дорогий читачу, на позови, які відбуваються в поліцейських ділянках і судах в Європі та Америці, і ви побачите астрономічне число чоловіків, які вчинили насильство в сім’ї щодо своїх дружин і дітей.
Навіть в арабському суспільстві до ісламу, чоловіки били своїх дружин так, ніби вони були рабами, в цьому була спільність, і не це не було забороненим або незаконним. Але коли Пророк Мухаммад прийшов, то він засудив це. Пророк Мухаммад сказав:
«Деякі з вас накидаються своїх дружин, як на рабів, і, можливо, бажають вступати в статевий зв’язок з ними в кінці дня».
У цьому хадісі Пророк засуджує і лає людину, яка б’є свою дружину вранці і хоче мати статеві стосунки з нею вночі! Іншими словами, як ви можете бути грубим і різким з нею вранці, а потім очікувати ніжності і компанії вночі?!

Цитати з Біблії про становище жінок

Деякі християни постійно стверджують, що Ісус Христос був першим захисником прав жінок, і що він дав їм права, що жодна інша релігія не дала такого, і що Біблія розглядає жінок неупереджено і піднімає їхній статус! Але чи відповідають ці слова дійсності?
Ми всі знаємо, що Біблія забороняє жінкам входити в Святилище церкви, в якому міститься Святий Вівтар, не важливо чи є жінка дитиною, підлітком чи літньою. Це не пов’язано з віком, а пов’язано зі статтю. І в Біблії, будь то Старий або Новий Завіт, немає ніяких натяків на те, що жінці дозволено ввійти у Святій Вівтар. Жінкам також заборонено висвячуватись. Жінці також не дозволено говорити в церкві або вчити будь-кого всередині церкви. Вона не має права отримувати церковний сан, може отримати всього лише посаду диякона, який насправді є слугою, а не священиком! Біблія представляє нам всі види церковних санів, але ті дозволені тільки чоловікам, наприклад священство перших патріархів, якими були Ной, Іов, Авраам, Ісак та Яків, або священство Ааронового, або священство Мелхиседека, або священство апостолів і наступників єпископа. Всі вони дозволені чоловікам, і якщо жінка хоч колись претендувала отримати церковний сан, то цього змогла досягти тільки Діва Марія. Згідно з ученням християнства жінка позбавлена всього цього.

Наведемо деякі цитати з Біблії, щоб пізнати статус жінки:

1. Жінка покарана за гріх чоловіка:
 А що стосується пророка, і священика, і людей, що скажуть: то Господнє, я покараю також мужа того й його дім (тобто дружину і дітей) (Єремія, 23:34).
2. Спалювання тієї, що здійснила перелюб:
 І дочка священика, якщо вона зачне робити блуд, збезчестивши батька свого, повинна буде бути спаленою у вогні (Левит, 21:09).
3. Відрізання руки жінки з нерозумних причин:
 Коли двоє чоловіків б’ють один одного, і дружина одного теж бореться з противником чоловіка свого, і в пориві торкнеться сокровенних місць його, тоді чоловік може відрізати їй руку, без усякого жалю в очах. (Повторення Закону, 25:11 – 12).
4. Розлучена, вдова і та, що вчинила перелюб – рівні:
 І той, хто первосвященик... повинен взяти дружину невинну.
А вдову, або розведену жінку, або осквернену, блудливу він не візьме, але він повинен брати дівицю із народу свого. Він не повинен паплюжити насіння свого в рідні своїй, бо Я, Господь, що освячує його (Левит, 21:10 – 13 – 14 – 15).
5. Загальне уявлення жінки про її чоловіка:
 Дружини, коріться своїм чоловікам, як Господеві. Чоловік є главою для дружини, як і Христос главою Церкви, і Він же Спаситель тіла. Тому як Церква кориться Христові, так і дружинам слід підкорятися своїм чоловікам у всьому (Ефесян, 5:22).
6. Мовчання жінок в церкві:
 Нехай ваші мовчать в церквах: бо не дозволено їм говорити, але вони мусять бути в послуху, як і закон говорить. І якщо вони хочуть навчитись чогось, нехай питають вдома у мужів своїх, бо це ганьба для жінки говорити в церкві (1 Коринтян, 14:34 – 35).
7. Жінка є причиною спокуси:
 Нехай дружина навчається мовчки у всякій покірності. Але я не бажаю дати дружині вчити, ані панувати над чоловіком, але бути в безмовності. Бо Адам спочатку був створений, а потім Єва. І Адам не був обдурений, але, зведена бувши, жінка попала в гріх. Незважаючи на це, їй можна врятуватися у вагітності, якщо вона перебуватиме у вірі й любові, та в цнотливою святості (1 Тимофія, 2:11 – 15).
8. Чоловіки панують над жінками:
 Так само і ви, дружини, коріться своїм чоловікам.
У жінки прикраси повинні бути не тільки вплетені у волосся, або висіти як золото, або бути красивим одягом, але вона повинна бути добросердною, адже це нетлінне, адже лагідний мовчазний дух в очах Бога має найвищу цінність. Такими були святі дружини в старі часи, які довірилися Богу, прикрашаючи себе покорою чоловіків своїх. Так Сара корилась Авраамові, і паном його називала.
Дружині він сказав: «Я всяко помножу твою печаль у вагітності твоїй; Ти в муках народжувати дітей, і потягом твоїм буде чоловік твій, і підкорятися будеш ти йому». (Книга Буття 3:16).
9. Смерть тим, що вчинили перелюб через каменування:
А хто візьме жінку, і ввійде до неї, і зненавидить її, і розведе наклеп проти неї, і поганим ім’ям назве її, і скаже, що цю взяв дружину, і коли я увійшов до неї, виявилося, що вона не незаймана. І нехай тоді батько дівиці, і матір її пронесуть невинну кров до воріт і старших міста. І батько молодої жінки скаже до старших: «Дочку мою я віддав тому чоловікові в дружини, і він зненавидів її. І ось він роздає наклеп проти неї, сказавши, що не цнотливою вона була, і все ж ось ознаки невинності моєї дочки». І пред’являть одежу перед старшими міста. І старші того міста візьмуть того чоловіка, та й покарають його, І штрафуватимуть його в сто шекелів срібла, і дадуть батькові молодої жінки, бо він очорнив ім’я діви Ізраїлю; і вона стане йому за жінку, він не зможе відпустити її по волі своїй. Але якщо правдою було це слово, і дівиця не невинна, тоді нехай приведуть дівицю до дверей дому батька її, і жителі міста будуть бити її камінням до самої смерті (Второзаконня, 22:13 – 21).
Якщо знайдено того, хто лежить із заміжньою жінкою, то повинні обидва померти: і чоловік, що лежав із жінкою, і жінка, щоб винищити зло з Ізраїлю (Второзаконня, 22: 22).
Якщо незаймана заручена, і хто-небудь зустрінеться з нею в місті і ляже з нею, то знайте, обох їх приведуть до брами того міста, і поб’ють камінням, і помруть вони (Второзаконня 22:23 – 24).
10. Жінки поступаються чоловікам:
Хочу також, щоб ви знали, що всякій людині глава Христос, а головою дружини є чоловік, а Христу глава Бог. Кожен чоловік, що молиться чи пророкує, покриває голову, ганьбить її. І кожна жінка, що молиться чи пророкує з непокритою головою, ганьбить свою голову, бо це те саме, як якщо б вона була виголена. Бо коли жінка не покривається, хай стрижеться; а якщо це буде ганьба для жінки стригтися чи голитися, нехай покривається. А чоловік не повинен покривати голову, бо він образ і слава Бога, а жінка чоловікові слава. Чоловік створений не від жінки, але жінка створена від чоловіка, не створений бо чоловік ради жінки, але жінка ради чоловіка. Тому жінка повинна мати владу на голові, для Ангелів. (1 – е Коринтян, 11:3 – 10)
11. Дидаскалія Apostolorum про жінок:
Дидаскалія Apostolorum, гл. 3, з назвою «Жінки повинні бути піддані своїм чоловікам».
Жінка повинна підкорятися чоловікові, бо главою її є її чоловік... Бійся, жінка, чоловіка свого! І соромся перед ним. І після Бога дякуй тільки йому. І як ми вже говорили, втішай його, будеш служити йому, своєму чоловікові, щоб він охопив тебе... Якщо ви хочете бути віруючим і щоб Бог був задоволений вами, не носіть прикраси, щоб догодити незнайомцям і не носіть легкий одяг, який підходить тільки для зрадниць, щоб не привертати тих, хто переслідує таких жінок. Якщо ви не носите їх з метою вчинення перелюбу, ви знову будете засуджені за ваші прикраси поодинці, тому що таким чином ви змушуєте когось бачити вас, слідувати за вами і спокушатися на вас. Чому ви не можете бути консерватором, щоб не впасти в гріх, і не залишити і тіні сумніву (або ревнощів) на собі?! І якщо ви грішите тільки для цього, ви попадаєте теж, бо стали причиною знищення душі іншої людини. Якщо ви навели одну людину на гріх, то він покладе багато гріхів на Вас, як написано в Біблії: До несправедливого приходить також презирство з ганьбою докору (Притчі 18:03). Будь-який нечестивець буде знищений через гріх і його нечиста душа буде без честі. Нехай вона знає, що Біблія говорить про атрибути брехні таким людям. Зла жінка більш ненависна, ніж смерть, яка є пасткою для невігласів. Як черв’як їсть деревину, так зла жінка руйнує її чоловіка, краще жити на даху, ніж в будинку з сварливою дружиною. Не забудьте, що християнські жінки, подібні до тих дружин, якщо хочете бути воістину віруючими. Дбайте про свого чоловіка і догоджайте йому. А по вулиці йдіть з покритою головою, тому що покриваючись честю і повагою ви в безпеці від злих очей. І не прикрашайте своє обличчя, яке створив Бог, тому що воно досить прикрашено. Оскільки все, що Бог створив, дуже красиве і не потребує прикрас. І що ще більш від краси змінює благодать Творця. Під час прогулянки дивіться в землю і ховайте обличчя. Тримайтеся подалі від будь-якої ванної з чоловіками, щоб уникнути злих поглядів. Віруюча жінка не приймає ванну з чоловіками. І коли вона покриває, нехай вона накриє його, боячись сторонніх очей... І якщо ви віруюча людина, біжіть від будь-якої форми цікавості і від багатьох поглядів. Жити в пустелі краще, ніж з жінкою з довгим язиком.


Глава 7:
Побиття жінок в західних християнських суспільствах

Багато фанатиків намагалися відтворити деякі омани про іслам, одним з яких є побиття дружини, використовуючи звичайні магічні ножиці, якими вони «вирізають» з віршів Священного Корану і висловлювань Пророка всі ті слова, які перед словом «бити» і всі слова, які після нього, залишаючи тільки слово «бити». А саме, вони скорочують слова, які спростовують їх помилки, і вони залишають тільки ті, які можуть підтвердити їх, намагаючись за допомогою цих брудних трюків відтворити помилкові омани про іслам, повністю дістанціюючись від істини та об’єктивності. Таким чином, вони не представляють предмет в повному вигляді, а лише частково, з метою підвищення плутанини і непорозумінь серед інших людей. Вони також стверджують, що вони є цивілізованими і що вони відносяться до своїх дружин найкращим чином, але насправді вони закривають очі і ігнорують наступне:
1. Більшість з тих, хто стверджує, що вони відносяться до своїх дружин найкращим чином – брешуть і вдають.
2. Іслам є єдиною релігією, яка згадала ласкаві й милостиві відносини між двома з подружжя, а також він застерігає чоловіка від заподіяння шкоди його дружині, словесно чи фізично. Аллах, Всевишній, каже:
 Серед Його знамень — те, що Він створив для вас дружин із вас самих, щоб ви знаходили в них спокій, і встановив між вами любов і милосердя. Воістину, в цьому знамення для людей, які думають. (30:21).
3. Іслам є єдиною релігією, яка засудила того, хто ображає і б’є свою дружину, або дивиться на неї зарозуміло, і її положення погіршується у зв’язку з ним, немов 1400 років тому. І це вважається помилкою чоловіка, який так чинить.
4. Іслам заохочує найкращу поведінку зі своєю дружиною, так як всі вірші Корану і всі висловлювання Пророка щодо ставлення подружжя заохочують кращу поведінку між ними. Аллах, Всевишній, каже:
 Відповідно до звичаю, жінки мають такі права, які рівні правам на них самих, хоча чоловіки у дечому й вищі від них. (2:228).
5. Іслам встановив нагороди за хорошу поведінку серед людей і особливо між подружжям. Пророк сказав:
«Аллах віддасть вам за те, що ви навмисно намагаєтеся догодити Йому, навіть якщо ви всього лише поклали шматочок їжі в рот вашої дружини». (Аль-Бухарі).
6. Іслам зробив побиття жінок винятком, а не правилом. Є певні обставини, які перешкоджають чоловікові вдаватися до побиття його дружини, а саме таке рішення для дуже особливих випадків, і тільки в якості остаточного рішення, щоб не допустити більшого лиха. Це тому, що жінки у всіх епохах, товариствах і сім’ях різні. А що може бути дозволено в одному суспільстві, може не підходити іншому. Навпаки, це може завдати шкоди замість виправлення. І поведінка, яка допустима для однієї жінки, може не підходити іншій, яка з іншого товариства або епохи, як би інші не намагалися це змінити.
7. Феномен насильства в сім’ї широко поширений в найбільш цивілізованих країнах нашого століття. Скільки на Заході чоловіки нападали на своїх дружин перед іншими людьми, в аеропортах, ресторанах, барах або навіть на вулицях перед перехожими? І це не секрет, ви можете бачити це в засобах масової інформації. Крім того, скільки західних жінок в Америці, Канаді, Європі та Австралії звертаються в поліцію для того, щоб подати до суду на своїх чоловіків, бо були піддані насильству? Ці позови не приймають до уваги, якщо немає явних доказів насильства, наприклад, переломів, забитих місць, кровотеч і т.д. І кожен, хто дивиться на офіційну статистику поліції в Америці, Європі чи Австралії, переконається в цьому.

Поширення побиття жінок в Західних суспільствах

Ми будемо представляти наступні коментарі по уточненню поширення феномену насильства в сім’ї на Заході:
1. Існування численних урядових і неурядових організацій з боротьби з явищем побутового насильства спрямованого на жінок і дітей, які досі не змогли усунути це явище.
2. Існування періодичних і триваючих кампаній у ЗМІ, які заохочують прямий виклик відповідних органів у разі спостереження явища насильства в сім’ї у сусіда.
3. Наступні питання, з якими ми звертаємося до західних громадян:
Чи траплялося так, що ви піднімали руку на свою дружину, може навіть кілька разів?
Ви коли-небудь бачили або чули, як ваш батько бив матір?
Чи чули ви, як один з ваших родичів коли-небудь бив свою дружину?
Чи чули ви, як один із ваших сусідів небудь бив свою дружину?

Мета цих питань – довести існування феномена насильства в сім’ї з боку чоловіків стосовно дружин в Європі, Америці, Канаді, Австралії і т.д.
Нарешті, це може пояснити будь-якій неупередженій людині, що іслам шанує жінку, підносить її над усім, що може пошкодити її гідності і строго попереджає проти того, щоб вона була несправедливо скривджена. Пророк Сказав:
 «О, Аллах, ти свідок того, що я оголошую недоторканними права двох слабких: дітей-сиріт та жінок».
(Нісайя)